Afrika slikt vervalste geneesmiddelen
Posted by managing21 on maart 1st, 2007
Een kwart tot zelfs de helft van de gebruikte geneesmiddelen in ontwikkelingslanden bestaat uit vervalsingen. Dat blijkt uit het jaarrapport van de International Narcotics Control Board (INCB), het antidrugsbureau van de Verenigde Naties. Niet zelden maken deze nepproducten volgens het bureau fatale slachtoffers.
In veel ontwikkelingslanden worden medicijnen niet op doktersvoorschrift bij de apotheek gekocht, maar worden ze gewoon op straat aangeboeden. Er is dan ook nauwelijks controle over de echtheid en de vervaldatum van de geneesmiddelen,” aldus het persbureau IPS. “Het gaat daarbij niet enkel om onschuldige nepmiddelen, maar om regelrecht gevaarlijke producten.”
Volgens het bureau hebben namaakproducten in 1995 in Afrika aan 2.500 mensen het leven gekost. De illegale verkoop omvat geneesmiddelen die zonder licentie zijn geproduceerd, nepmiddelen die geen actieve stof bevatten en legale geneesmiddelen die in het illegale verkoopcircuit zijn terechtgekomen, meestal na diefstal of fraude met voorschriften.
De meeste mensen weten volgens de onderzoekers niet wat ze zich aanschaffen. ”
“‘Ze kopen wat ze verteld worden, maar ze hebben geen enkele mogelijkheid om geschreven informatie of welke informatie dan ook te verkrijgen over het product,” voeren ze aan.