Nieuwsoverzicht – Zondag 31 oktober 2021
Posted by managing21 on 31st oktober 2021
De Italiaanse voetbalclub AC Milan heeft tijdens het voorbije boekjaar, dat eind juni werd afgesloten, een verlies geleden van 96,4 miljoen euro. Dat betekende wel een halvering van het recordverlies van 194,6 miljoen euro dat het jaar voordien werd geleden. De verbeterde resultaten zijn volgens de club vooral te danken aan de sportieve prestaties van het bedrijf. AC Milan kon immers doordringen tot de achtste finale van de Europa League en eindigde in de Serie A op een tweede plaats. Dat leverde 75 miljoen euro extra inkomsten uit uitzendrechten op in vergelijking met het seizoen voordien, toen AC Milan uit de Europese competities was verbannen wegens inbreuken tegen de regels van de Financial Fair Play. AC Milan merkt verder nog op dat de uitbraak van de coronacrisis de club een verlies van ongeveer 55 miljoen euro heeft gekost.
Bij autobouwer McLaren Automotive heeft chief executive Mike Flewitt zijn vertrek aangekondigd. Flewitt, geboren in Liverpool, kwam elf jaar geleden bij McLaren Automotive in dienst als operationeel directeur. Eén jaar later werd hij tot chief executive benoemd. Voordien was hij bij Ford Europa aan de slag als vice-president bij Ford Europa. McLaren heeft nog geen opvolger aangesteld – Het Britse farmabedrijf GlaxoSmithKline boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 9,1 miljard pond. Dat was 5 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 4 procent tot 1,9 miljard pond – De Amerikaanse financiële groep Visa boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 6,6 miljard dollar, tegenover 5,1 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van 2,1 miljard dollar naar 3,6 miljard dollar.
Het Amerikaanse farmabedrijf AbbVie boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van meer dan 14,3 miljard dollar, tegenover ruim 12,9 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van ruim 2,3 miljard dollar naar bijna 3,2 miljard dollar – De Deense financiële groep Danske Bank boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van ruim 10,2 miljard kroon (ruim 1,37 miljard euro). Dat was 1 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg daarbij met 59 procent tot 3.334 miljoen kroon (448 miljoen euro) – Het Amerikaanse bedrijf Colgate-Palmolive, fabrikant van verzorgingsproducten en schoonmaakmiddelen, boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van ruim 4,41 miljard dollar. Dat was 6,5 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst daalde van 698 miljoen dollar naar 634 miljoen dollar.
Het Spaanse bedrijf Viscofan, fabrikant van vleesomhulsels, boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 711,4 miljoen euro. Dat was 5,4 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 13,5 procent tot 99,8 miljoen euro – De Canadese vliegtuigbouwer Bombardier boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 1,45 miljard dollar. Dat was 3 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf boekte daarbij een winst van 156 miljoen dollar, tegenover een verlies van 611 miljoen dollar het derde kwartaal vorig jaar – Royal Dutch Shell heeft al gesprekken met de activistische Third Point, die het bedrijf wil laten opsplitsen, aangevat. Dat heeft Shell benadrukt. Shell wijst er daarbij wel op dat de plannen voor de energietransitie van het bedrijf eerder door 89 procent van de aandeelhouders werden goedgekeurd.
Frankrijk heeft een Britse vissersboot onderschept en aan de ketting gelegd. De boot zou zich in Franse viswateren hebben bevonden. De wrijvingen rond de Britse licenties voor de Franse vissersvloot lopen steeds hoger op. Volgens het Verenigd Koninkrijk reageert Frankrijk disproportioneel – De vastgoedgroep Unibail-Rodamco-Westfield boekte tijdens de eerste negen maanden van dit jaar 1,4 miljard euro huurinkomsten. Dat was 13,2 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. De groep ervaart de impact van de sluiting van winkelcentra door de coronapandemie – Autobouwer Stellantis heeft met de Italiaanse vakbonden een akkoord bereikt over de herstructurering van zijn activiteiten in Turijn. Dat hebben de vakbonden gemeld. De fabriek van Grugliasco wordt stilgelegd. De activiteit en het betrokken personeel worden overgeheveld naar de site van Mirafiori.
Gastankerrederij Exmar boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 140,7 miljoen dollar, tegenover 143,4 miljoen dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf boekte een winst van 21,9 miljoen dollar, tegenover een verlies van 7,1 miljoen dollar het derde kwartaal vorig jaar – Telenet heeft zijn zendmasten in de etalage geplaatst. Een verkoop van het netwerk, dat 3.311 sites omvat, zou een bedrag tussen 500 miljoen euro en 600 miljoen euro kunnen opleveren. Die inkomsten zouden voor een eventuele overname van het Waalse kabelbedrijf VOO kunnen worden gebruikt – Schuimrubberfabrikant Recticel heeft in een brief zijn aandeelhouders gevraagd niet in te gaan op de overnamevoorstellen van de Oostenrijkse groep Greiner. Opgemerkt wordt onder meer dat de voorstellen van Greiner de reële waarde van Recticel zwaar onderschat.
Posted in diversen | Reacties uitgeschakeld voor Nieuwsoverzicht – Zondag 31 oktober 2021