Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on april 12th, 2020
Vele bedrijven hebben aangekondigd de uitkering van dividenden op te schorten. Voor vele beleggers dreigen die gelden echter definitief verloren. Dat heeft Ian Williams, analist bij makelaar Peel Hunt, gezegd. Hij verwijst daarbij naar experts, die erop wijzen dat tweederde van de aangekondigde ingrepen bij de honderd grootste bedrijven op de beurs van Londen, voor de beleggers wellicht definitief verloren zullen zijn. Volgens de experts zou slechts één derde van de geschrapte dividenden binnen een periode van zes jaar alsnog zou worden uitbetaald. Dit jaar zouden de totale dividenden van de Britse bedrijven mogelijk worden gehalveerd. Deze situatie zou volgens de experts nog kunnen verslechteren.
In Groot-Brittannië heeft investeerder 3i zware kritiek gekregen. Het zou de Brits overheid hebben proberen te overtuigen terugbetalingen aan consumenten voor geschrapte reizen te blokkeren. De investeerder heeft belangen in een aantal reisbedrijven – De Chinese economie heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een inkrimping met bijna 10 procent laten optekenen tegenover de laatste drie maanden van vorig jaar. Daarmee boekt de Chinese economie de slechtste prestatie in zes decennia. Tegenover het eerste kwartaal vorig jaar was er een krimp met 6 procent – Kledingketen Primark heeft voor 256 miljoen pond orders bij leveranciers in Bangladesh geschrapt. Dit toont duidelijk het golfeffect van de coronacrisis op de economie. Dat zegt de Bangladesh Garment Manufacturers and Exporters Association (BGMEA).
Het topkader van de Duitse reisgroep TUI weigert een looninlevering. Het bedrijf heeft noodhulp van de Duitse regering gekregen en personeel op tijdelijke werkloosheid gezet. Het topkader zegt echter al in te leveren. Aangezien dit jaar de doelstellingen niet zullen worden gehaald, zullen er ook geen bonussen worden uitgekeerd – Manchester Airport heeft aan de Britse regering gevraagd vliegtuigmaatschappij Virgin Atlantic de ondersteunen. De luchthaven wijst erop dat Virgin Atlantic van bijzonder grote waarde is voor de economie van de regio Manchester – Het ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic heeft een uitzonderlijke toelating gekregen om zijn activiteiten verder te zetten, ondanks de lockdown die in een groot deel van de Verenigde Staten is opgelegd. Virgin Galactic wil echter nog dit jaar een ruimtereis met toeristen te organiseren.
Bij het Amerikaanse bioscoopconcern Cineworld wil een groep kredietverstrekkers de aangekondigde overname van de Canadese keten Cineplex intrekken. In december was bekend dat Cineworld 1,6 miljard pond voor Cineplex zou betalen. De kredietverstrekkers zouden die prijs nu echter willen doen dalen – De internationale overeenkomst om de olieproductie te verlagen, komt in het gedrang. De Mexicaanse president Andres Manuel Lopez Obrador verzet zich. De overeenkomst zou immers de heropbouw van de Mexicaanse oliemaatschappij Pemex bemoeilijken – Bij het Duitse industriële concern Siemens zal het coronavirus geen enkele arbeidsplaats doen verdwijnen. Dat heeft Joe Kaeser, chief executive van Siemens, gezegd. In Duitsland kan volgns Kaeser wel tot een verlenging van de tijdelijke werktijdverkorting worden beslist.
Het Amerikaanse farmaconcern Johnson & Johnson is niet langer van plan om TachoSil, onderdeel van de groep Takeda Pharmaceutical, over te nemen. TachoSil is fabrikant van materiaal om bloedingen na chirurgische ingrepen te stelpen. Beide partijen wijzen op mogelijke bezwaren van de autoriteiten – In Groot-Brittannië is de Iraanse fotograaf en architect Rifat Chadirji gestorven. Chadirji (93) is één van de bekendste architecten van het moderne Irak. Hij ontwierp onder meer het Freedom Monument op de Tahrir Square in Bagdad. Chadirji overleed aan de gevolgen van een coronabesmetting – GE Aviation, onderdeel van het Amerikaanse concern General Electric, mag vliegtuigmotoren leveren aan Commercial Aircraft Corp of China. Dat heeft de Amerikaanse regering beslist. De motoren zullen in het commerciële vliegtuig C919 worden geïnstalleerd.
Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft de Ierse startup Voysis overgenomen. Voysis is gespecialiseerd in artificiële intelligentie en zou in staat moeten zijn om Siri, de persoonlijke assistent van Apple, toe te laten om de gewone conversatietaal gemakkelijker te begrijpen – Jack Dorsey, chief executive van de bedrijven Twitter en Square, doneert 1 miljard dollar aan zijn Start Small Fund. Het initiatief moet wereldwijd de impact van de coronapandemie helpen opvangen. Het persoonlijke vermogen van Dorsey wordt geraamd op ongeveer 3,6 miljard dollar – De Franse groep Europcar Mobility Group is met de banken onderhandelingen gestart over een krediet van 223 miljoen euro. Die operatie zou een mogelijke redding van het bedrijf kunnen betekenen. Europcar kondigde eind vorig jaar al financiële problemen aan.