managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Dubai geïnteresseerd in Amerikaanse luchtvaart

Posted by managing21 on maart 20th, 2007

Dubai Aerospace Enterprise (DAE) onderhandelt met de investeringsgroep Carlyle Group om een aantal Amerikaanse luchtvaartbedrijven te kopen. In het Amerikaanse Congres is er echter veel tegenstand tegen dergelijke deals, waardoor strategische activiteiten in Arabische handen zouden komen. Eerder al werd ook de overname van een aantal Amerikaanse havenactiviteiten door Dubai Ports World geblokkeerd.

DAE en Carlyle zouden onderhandelen over het onderhoudsbedrijf Landmark Aviation en de luchthavenbehandelaar Standard Aero, dat niet enkel diensten voor zakenjets, maar ook voor militaire transporten aanbiedt. Bij de transactie zou een bedrag van meer dan 1,5 miljard dollar gemoeid zijn.

Maar zowel bij de democraten als bij de republikeinen in het Amerikaanse Congres heerst heel wat tegenstand tegen dergelijke verkopen, die Arabische staatsbedrijven de controle zouden opleveren over wat als strategische activiteiten worden beschouwd. Gevreesd wordt dat dit de nationale Amerikaanse veiligheid in het gedrang zou kunnen brengen.

De democratische senator Chuck Schumer, die de oppositie tegen de verkoop van Amerikaanse havenactiviteiten aan Dubai Ports World leidde, geeft toe dat de overeenkomst met DAE niet dezelfde veiligheidsrisico’s inhoudt, maar zegt dat het onderhoud van vliegtuigen toch vragen doet rijzen over veiligheid. Schumer stelt dat een grondig onderzoek zou moeten uitgevoerd worden vooraleer een toestemming voor de verkoop kan gegeven worden.