Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on juni 20th, 2020
Het Japanse reclamebureau Dentsu Group moet zich voor een rechtbank in New York verantwoorden voor daden die mogelijk de festiviteiten rond de vijftigste verjaardag van het beroemde muziekfestival van Woodstock zouden hebben gesaboteerd. Vorig jaar was het een halve eeuw geleden dat het festival in de Amerikaanse stad Bethel werd georganiseerd. Dentsu was betrokken bij die festiviteiten en zou een investering van 18 miljoen dollar hebben beloofd. Uiteindelijk trok het reclamebureau dat engagement weer in, maar zou ook muzikanten hebben proberen te overtuigen om hun samenwerking met het festival eveneens op te zeggen. De uiteindelijke schade zou tientallen miljoen dollar bedragen.
De Duitse retailgroep Galeria Karstadt Kaufhof sluit wereldwijd 62 winkels. Dat heeft de directie van het Duits concern gemeld. Door de operatie zouden ook ruim vijfduizend banen zijn bedreigd. Het bedrijf heeft momenteel nog 172 filialen met in totaal 35.000 werknemers – Cruisebedrijven zullen door het coronavirus zeker tot half september geen cruises vanuit havens in de Verenigde Staten organiseren. Dat heeft sectororganisatie Cruise Lines International Association gezegd. De cruisewereld is door de coronacrisis bijzonder zwaar geraakt – Grondstoffenhandelaar Glencore dreigt in Zwitserland het doelwit van een strafrechterlijk proces te worden. De onderneming wordt ervan beticht onvoldoende inspanningen te hebben gedaan om mogelijke corruptie in de Democratische Republiek Congo tegen te gaan. Glencore wint in Congo onder meer kobalt en koper.
China is van plan de import van Amerikaanse landbouwgoederen op te voeren. Dat heeft het persbureau Bloomberg gemeld. Onder meer de aankoop van sojabonen, maïs en ethanol zou worden opgevoerd. Met die maatregel zou China de afspraken van het onderlinge handelsakkoord willen nakomen – Het technologieconcern Apple heeft beslist om in de Amerikaanse staten Florida, Arizona, North Carolina en South Carolina elf winkels opnieuw tijdelijk gesloten. Daarmee wil het bedrijf een nieuwe mogelijke verspreiding van de coronabesmetting tegengaan – Het Duitse bedrijf Wirecard, gespecialiseerd in betaaloplossingen, heeft het vertrek aangekondigd van zijn topman Markus Braun. Hij wordt tijdelijk opgevolgd door James Freis, die recent tot bestuurslid van Wirecard is benoemd. Wirecard is door berichten over fraude in moeilijkheden geraakt.
De Duitse automaker BMW schrapt 6.000 banen. Daarover heeft de directie met de ondernemingsraad een akkoord gesloten. De maatregel vertegenwoordigt bij BMW de grootste personeelsafbouw in elf jaar tijd. Bij BMW werken momenteel nog 126.000 mensen – De Amerikaanse wapenfabrikant Smith & Wesson boekte vorig jaar een omzet van 678,4 miljoen dollar. Dat was 6,3 procent meer dan het jaar voordien. De winst van het bedrijf viel van 45,9 miljoen dollar naar 45,5 miljoen dollar terug – Tijdens de maand mei gingen in Hongkong 2.079 bedrijven failliet. Dat is het hoogste niveau in zeventien jaar tijd. De lbedrijven zijn zwaar getroffen door de coronacrisis, nadat eerder ook politieke en sociale protesten voor aanzienlijke problemen hadden gezorgd. Tijdens het eerste kwartaal van dit jaar kromp de economie van Hongkong bijna 9 procent.
De Nederlandse bank ING Groep heeft Steven van Rijswijk tot chief executive benoemd. Van Rijswijk wordt bij de Nederlandse bank de opvolger van Ralph Hamers, die naar de Zwitserse bank UBS overstapt. Van Rijswijk was tot nu toe bij ING verantwoordelijk voor de dienst risicobeheer – In de Verenigde Staten heeft bioscoopketen AMC Entertainment gemeld zijn zalen half juli opnieuw te zullen openen. Er worden wel beschermende maatregelen genoemd. Bezoekers moeten mondmaskers dragen. Ook de capaciteit van de zalen wordt verkleind – Het Duitse verlichtingsbedrijf Osram voert de productie van lampen met een speciale ultraviolette straling op. De straling zou virussen kunnen doden en zou de coronacrisus kunnen helpen bestrijden. Osram leverde zijn systemen al in China en wil de installatie nu wereldwijd verder uitbreiden.
De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa sluit een faillissement voor zijn Belgische dochter Brussels Airlines niet langer uit. Dat heeft de krant La Libre Belgique gemeld. Lufthansa zou met de dreiging een akkoord met de vakbonden op loonbeperkingen en ontslagen bij Brussels Airlines willen afdwingen – Het chemieconcern Solvay is de productie van zijn fabriek in Phuc Long Industrial Zone in Vietnam gestart. Solvay fabriceert in de site een verdunningsmiddel voor waterstofperoxide voor de textielindustrie. De jaarcapaciteit bedraagt 24.000 ton – De KBC Bank heeft zijn gepersonaliseerde stemassistent Kate gelanceerd. De oplossing maakt het mogelijk om de smartphone te gebruiken voor bankzaken, maar ook voor het beheer van persoonlijke documenten en betalingen. De ontwikkeling van Kate ging gepaard met een investering van 40 miljoen euro.