managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Europa aanvaardt product placement

Posted by managing21 on mei 15th, 2007

In de toekomst zal product placement op de Europese televisiestations toegelaten worden. Maar dat zal alleen mogelijk zijn wanneer de betrokken programma’s daarover een speciale aankondiging maken. Dat staat te lezen in een voorstel dat door het Comité voor Cultuur en Educatie van het Europees Parlement werd aanvaard. Het voorstel moet nog wel worden goedgekeurd door de mediaministers van de 27 lidstaten van de Europese Unie.

De nieuwe Europese wet op audiovisuele media heeft in het Europese Parlement al voor heel wat discussies gezorgd, onder meer rond reclame en de toepassing van het wet op internet-televisie. In het nieuwe voorstel staat dat product placement in bepaalde programma’s en onder bepaalde voorwaarden kan toegestaan worden. Uitgesloten zijn alvast nieuwsuitzendingen, actualiteitsprogramma’s, kinderprogramma’s, documentaires en programma’s van openbaar nut.

Programma’s die product placement gebruiken, moeten hun kijkers daarvan zowel bij het begin als aan het einde van de uitzending op de hoogte brengen. Dat geldt trouwens ook voor reclameblokken. Een aantal uitzendingen zullen in de toekomst ook nog slechts één reclameblok per halfuur mogen hebben. Dit geldt voor films, kinderprogramma’s en nieuwsuitzendingen. Series, ontspanningsprogramma’s en documentaires worden niet gelimiteerd.

Er komt ook een beperking op kinderreclame. Onder meer de reclame van junkfood voor kinderen zal absoluut verboden worden. Kinderprogramma’s mogen ook pas een reclameblok inlassen indien ze langer duren dan dertig minuten.