Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on augustus 5th, 2018
De gemeenteraad van de Amerikaanse stad Cupertino heeft beslist om aan het lokale bedrijfsleven geen belasting op medewerkers op te leggen. De introductie van de fiscale heffing wordt minstens tot het einde van dit decennium uitgesteld. Daarmee blijft Mountain View de enige stad in Silicon Valley waar bedrijven voor hun personeelsbestand worden belast. Cupertino telt ongeveer 3.500 bedrijven. Zij zouden allemaal een basisbelasting moeten betalen. Vanaf honderd werknemers zou dat bedrag proportioneel worden opgedreven. De maatregel zou 10 miljoen dollar per jaar moeten opleveren. Het grootste deel zou worden aangebracht door Apple, dat in Cupertino 24.000 werknemers heeft.
De Nederlandse Spoorwegen (NS) heeft voor de restaurants van de ketens Broodzaak, Smullers en Starbucks op zijn stations nieuwe eigenaars gevonden. De ketens worden overgenomen door respectievelijk HMS Host, Lagardere en SSP Group – De biotechbedrijven op Euronext hadden midden dit jaar een gezamenlijke waarde van 19,6 miljard euro. Dat is 4 miljard euro meer dan een jaar voordien. De ranglijst werd aangevoerd door Belgische ondernemingen, die 44 procent van de totale beurswaarde vertegenwoordigden – Het technologiebedrijf Melexis, fabrikant van chips voor de autosector, heeft tijdens het tweede kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 141,8 miljoen euro. Dat was een stijging met 10 procent tegenover dezelfde periode het jaar voordien. De nettowinst daalde met 9 procent tot 30,8 miljoen euro.
De bank BNP Paribas heeft tijdens het tweede kwartaal van dit jaar een omzet gerealiseerd van 11,21 miljard euro. Dat was een stijging met 2,5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst daalde met 0,1 procent tot 2,39 miljard euro – Het modelabel McGregor heeft het sportmerk Reebok voor de rechtbank gedaagd. Reebok zou inbreuken hebben gepleegd tegen het merkrecht van McGregor. Verwezen wordt naar de kledinglijn die Reebok naar vechtsporter Conor McGregor heeft genoemd – De verspreiding van blauwdrukken van driedimensionaal geprinte wapens blijft in de Verenigde Staten voorlopig verboden. Dat heeft een rechter in Seattle, op vraag van acht Amerikaanse staten, beslist. Het Amerikaanse ministerie van justitie had eerder zijn toestemming gegeven.
Op twee jaar kan Venezuela een stabiel en welvarend land worden gemaakt. Dat heeft Nicolas Maduro, de president van Venezuela, tijdens een congres van de Partido Socialista Unido de Venezuela (PSUV) gezegd. Maduro geeft tot dat het huidige economisch model heeft gefaald – De Nederlandse ING Bank heeft de financiering van de steenkoolcentrale Punta Catalina in de Dominicaanse Republiek stopgezet. De maatregel is naar eigen zeggen het gevolg van de nieuwe strategie van de bank, waarin de ontginning van steenkool geen plaats meer heeft – Mijnbouwer Rio Tinto heeft tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet gerealiseerd van 19,9 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 0,6 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst liep met 33 procent op tot 4,38 miljard dollar.
De Noorse groep Odfjell mag zijn terminals in de haven van Rotterdam verkopen aan Koole Terminals. Dat heeft de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) gezegd. Er zou nog voldoende concurrentie overblijven. Met de verkoop is een bedrag gemoeid van 155 miljoen dollar – De Canadese vastgoedgroep Brookfield neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Forest City over. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 6,8 miljard dollar. Enkele maanden geleden had Forest nog te kennen gegeven een zelfstandige koers te willen blijven varen – Een reeks accounts die de bedoeling hadden om de verkiezingen voor het Amerikaanse Congres te beïnvloeden, zijn uit het sociale netwerk Facebook verwijderd. Dat heeft Facebook bekendgemaakt. In totaal zouden de accounts 9.500 berichten hebben verspreid.
Het Britse gokbedrijf William Hill heeft tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet geboekt van 802,6 miljoen pond. Dat was een stijging met 3 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Er was een verlies van 802,3 miljoen pond, tegenover 108,6 miljoen pond winst de eerste helft vorig jaar – De Amerikaanse brouwer Molson Coors heeft tijdens het tweede kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van ruim 3,08 miljard dollar. Dat was een daling met 0,2 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 29 procent tot 424,1 miljoen dollar – In de Verenigde Staten wil investeerder Triton Funds, opgericht door studenten aan de University of California, wil het bedrijf Helios & Matheson overnemen. Helios & Matheson is eigenaar van het bedrijf MoviePass, aanbieder van bioscoop-abonnementen.