managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht

Posted by managing21 on november 13th, 2018

Tijdens het derde kwartaal van dit jaar werd wereldwijd 964,3 ton goud gekocht. Dat betekende een stijging met 13 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van de World Gold Council. De verkoop aan juweliers liep met 6 procent op tot 535,7 ton. Die groei moet volgens het rapport grotendeels worden toegeschreven aan de lagere prijzen, die het koopgedrag van de consument heeft geactiveerd. In India was er daarbij sprake van een stijging met 10 procent tot 148,8 ton, terwijl in China een gelijkaardige groei tot 174,2 ton werd opgetekend. In de Verenigde Staten was er een toename met 4 procent tot 28,3 ton. Het Midden-Oosten toonde een daling met 12 procent tot 37,7 ton.

Het Britse drankenconcern Diageo verkoopt negentien merken aan zijn Amerikaanse sectorgenoot Sazerac. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 340 miljoen pond. Diageo wil zich in de Verenigde Staten toespitsen op de verkoop van zijn sterkste merken – De Amerikaanse groep Kellogg, producent van ontbijtgranen en snacks, bekijkt de strategische opties voor zijn divisie koeken en fruitsnacks. De onderneming zegt zich verder te willen toespitsen op de activiteiten van zijn succesvolste producten – De Chinese ecommerce-groep Alibaba heeft tijdens Singles Day een omzet van 213,5 miljard yuan of 27,2 miljard euro geboekt. Dat betekende een stijging met 27 procent tegenover vorig jaar. Er is sprake van een nieuw record, maar de groei kent wel een vertraging.

Dats 24, de brandstofdochter van de groep Colruyt, heeft van de Vlaamse Regulator voor Elektriciteit en Gas (Vreg) een vergunning gekregen voor de levering van elektriciteit via het distributienet. Hierdoor mag Dats 24 aan gezinnen en bedrijven leveren – In de Verenigde Staten is schrijven en stripauteur Stan Lee (95) overleden. Lee was vooral bekend als de geestelijke vader van onder andere Spider-Man, X-Men, de Hulk en Iron Man en was medeoprichter van Marvel Comics. In totaal bedacht Lee ongeveer 350 personages – De activistische investeerder Lucerne Asset Management heeft Telenet voor de rechter gedaagd. Geëist wordt dat een expert een onderzoek start naar de relatie tussen Telenet en zijn Amerikaanse grootaandeelhouder Liberty Global. Gewag wordt gemaakt van mogelijke belangenconflicten.

De Nederlandse winkelketen Blokker staat te koop. Dat heeft de familie Blokker, eigenaar van de keten, gemeld. Er zouden al met een aantal potentiële overnamekandidaten verkennende gesprekken worden gevoerd. Eerder werden ook al vele zusterbedrijven verkocht – De voedingsgroep Continental Foods heeft het voorbije jaar een omzet geboekt van 375 miljoen euro. Dat betekende een daling met 3 procent tegenover het jaar voordien. De achteruitgang moet vooral worden toegeschreven aan de Franse markt – Het Waalse bedrijf Nyxoah, ontwikkelaar van een apparaat tegen slaapapneu, heeft met een kapitaaloperatie een bedrag van 15 miljoen euro opgehaald. De belangrijkste investeerder is de Australische groep Cochlear, wereldwijd de grootste fabrikant van gehoorapparaten.

De Duitse softwarefabrikant SAP neemt het Amerikaanse bedrijf Qualtrics, ontwikkelaar van software voor tevredenheidsonderzoeken, over. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 7,1 miljard euro. Qualtrics had eerder een beursgang overwogen – Het Japanse technologieconcern SoftBank brengt zijn divisie voor mobiele telefonie naar de beurs van Tokio. Het bedrijf hoopt met de operatie een bedrag van 18,6 miljard euro op te halen. De waarde van de mobiele divisie wordt geraamd op ongeveer 55,6 miljard euro – Het bedrijf Lumentum, ontwikkelaar voor technologie voor gezichtsherkenning, heeft gewaarschuwd voor een sterke terugval aan orders. Het probleem is te wijten aan een van de grootste klanten. Waarnemers denken daarbij aan Apple.

In de Verenigde Staten is de Food and Drug Administration van plan de verkoop van sigaretten met menthol te verbieden. Opgemerkt wordt dat menthol de verslaving aanwakkert. Bovendien zou ook met grotere risico’s voor de gezondheid rekening moeten worden gehouden – De Chinese ecommerce-groep Alibaba opent een groot Europees distributiecentrum op Liège Airport. Dat heeft het bedrijf bevestigd. De komst van Alibaba naar Luik was al eerder aangekondigd, maar daarna werd gevreesd dat zou worden gekozen voor Nederland of Duitsland – Bierproducent Molson Coors is in de Canadese stad Longueuil gestart met de bouw van een nieuwe brouwerij. Bij de bouw wordt volgens Molson Coors een grote aandacht besteed aan duurzaamheid. Onder meer de energieconsumptie en de uitstoot worden beperkt.