managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht

Posted by managing21 on december 20th, 2018

China heeft tijdens de eerste negen maanden van dit jaar een bedrag van 1,37 biljoen yuan of 198 miljard dollar aan de renovatie van bidonvilles. Dat heeft het Chinese ministerie van huisvesting en stadsontwikkeling gemeld. Het geld werd geïnvesteerd in de heropbouw van 5,34 miljoen wooneenheden. Geraamd werd dat over het hele jaar 5,8 miljoen entiteiten zouden worden heropgebouwd. China heeft beslist om de renovatie van de bidonvilles te versnellen, zodat de levensomstandigheden van burgers met huisvestingsproblemen kunnen worden verbeterd. Bij de renovatie werd ook extra aandacht besteed aan de kwaliteit en de veiligheid van de sites, samen met de noodzakelijke nutsvoorzieningen.

Na ruim tien jaar onderzoek heeft het Brussels parket beslist af te zien van een vervolging van zeven voormalige toplui van de ingestorte financiële groep Fortis. Er zijn volgens het parket onvoldoende elementen die een vervolging zouden kunnen rechtvaardigen – Er komt in de Europese Unie een verbod op plastic wegwerpartikelen waarvoor betaalbare alternatieven, zoals bij bestek en borden, beschikbaar zijn. Daarover hebben de Europese Commissie, het Europees Parlement en de lidstaten van de Europese Unie een akkoord bereikt – De staalfabriek van Ascoval in de Noord-Franse stad Saint-Saulve wordt overgenomen door de Belgisch-Franse groep Altifort. Dat heeft de handelsrechtbank in Straatsburg beslist. Ascoval werd uit het faillissement van de Franse groep Asco Industries gehaald.

De farmabedrijven GlaxoSmithKline en Pfizer gaan hun divisies consumentenproducten in een afzonderlijke joint-venture samenbrengen. GlaxoSmithKline krijgt een belang van 68 procent in de nieuwe entiteit, die een jaaromzet van 12,7 miljard dollar heeft – De Duitse autoconstructeurs Daimler en BMW hebben alle goedkeuringen in handen om hun gezamenlijke autodeeldienst te lanceren. Dat hebben de twee bedrijven gemeld. Door de operatie wordt DriveNow van BMW samengevoegd met Car2Go van Daimler – Facebook wordt in de Verenigde Staten vervolgd voor zijn samenwerking met het campagnebureau Cambridge Analytica. Dat heeft de procureur-generaal in Washington beslist. Cambridge Analytica zou toegang hebben gekregen tot data van miljoenen gebruikers van Facebook.

Het Duitse bedrijf Kettler wordt overgenomen door de financiële groep Lafayette Mittelstand Capital. Kettler produceert onder meer tuinmeubelen, fitnesstoestellen, kindermeubels en speelgoed. Het bedrijf zat sinds enkele maanden in een faillissementsprocedure – De biergroep AB InBev gaat in Canada een samenwerkingsverband aan cannabisproducent Tilray. Gezocht wordt naar frisdranken op basis van cannabidiol. De twee partners investeren elk een bedrag van 50 miljoen dollar in de activiteit – De sociale netwerksite Pinterest bereidt voor op een beursgang. Dat hebben bronnen tegenover Amerikaanse media gemeld. Mogelijk zou het bedrijf al in april op de beurs worden genoteerd. Verdere details over de plannen werden nog niet bekend. De totale waarde van het bedrijf wordt geraamd op een bedrag van 12 miljard dollar.

Shell New Energies en EDF Renewables hebben samen een joint venture opgezet voor de ontwikkeling van een windenergieproject in New Jersey. Het project zou ongeveer 2.500 megawatt offshore windkracht, voldoende voor één miljoen gebruikers, moeten genereren – In Estland zijn tien voormalige werknemers van de Deense financiële groep Danske Bank gearresteerd. De arrestanten worden ervan beticht betrokken te zijn bij grote witwasoperaties, onder meer van crimineel geld uit Rusland – De Europese Commissie gaat niet verder met de strafprocedure tegen Italië over de begrotingscijfers. Dat heeft de Europese Commissie gemeld. Er zouden een aantal maatregelen zijn overeengekomen waardoor Italië buitensporige budgettekorten zou vermijden.

De werken voor de uitbreiding van de Elbe bij de Duitse stad Cuxhaven zullen worden uitgevoerd door de Nederlandse baggeraar Boskalis. Dat blijkt uit de voorlopige aanbesteding die voor de werken werd georganiseerd. De werken zouden een waarde hebben van 200 miljoen euro – Australië gaat tijdens het eerste kwartaal van volgend jaar van start met het project Prelude, een offshore productieplatform voor vloeibaar gemaakt aardgas. Dat hebben de betrokken partijen gemeld. Prelude moet 5,3 miljoen ton gas per jaar produceren – Telecomoperator Altice Europe en investeerder Kohlberg Kravis Roberts (KKR) hebben de joint-venture Hivory opgericht. De nieuwe onderneming moet een netwerk van ruim tienduizend zendmasten in Frankrijk beheren. Kohlberg Kravis Roberts heeft een belang van 49,99 procent in het project.