Nieuwsoverzicht – Zaterdag 27 maart 2021
Posted by managing21 on maart 27th, 2021
De Amerikaanse zangeres Linda Ronstadt heeft de rechten op haar catalogus verkocht aan investeerder Iconic Artists Group van Irving Azoff. Financiële details over de transactie werden niet meegedeeld. Linda Ronstadt heeft geen eigen composities in haar catalogus, maar vertolkte werk van onder meer Roy Orbison, de Eagles en de Everly Brothers. Azoff kocht eerder ook al de rechten op de catalogus van onder meer de Beach Boys en David Crosby. Ronstadt verwierf eerst enige bekendheid met de Stone Poneys, maar zou later vooral succes boeken als solozangeres, ondersteund door een groep die later tot de Eagles zou uitgroeien. Ronstadt won in totaal elf Grammy Awards. De catalogus van de zangeres omvat meer dan 120 albums. Linda Ronstadt verkocht in totaal meer dan 100 miljoen albums. Ze ontving zeven jaar geleden de National Medal of Arts
Het Britse energieconcern British Petroleum (BP) adviseert zijn aandeelhouders op de algemene vergadering midden mei tegen een klimaatresolutie van Follow This, een verbond van activistische aandeelhouders, te stemmen. Follow This probeerde eerder om met het bedrijf tot afspraken te komen – De Britse verzekeraar Aviva verkoopt zijn Poolse activiteiten aan zijn Duitse sectorgenoot Allianz. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 2,5 miljard euro. Aviva wil zich volledig focussen op de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk, Ierland en Canada – India stopt tijdelijk met de uitvoer van vaccins. Dat heeft de Indiase regering aangekondigd. De maatregel moet de binnenlandse vaccinatiecampagnes stimuleren. India is, onder meer met het Serum Institute, de grootste producent van vaccins in de wereld. De Indiase vaccins worden vooral naar armere landen uitgevoerd.
De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk zijn gesprekken opgestart om een gemeenschappelijk regelgevend kader te creëren voor banken, verzekeraars en andere financiële diensten. Vooral de financiële wereld van de City of London zou hiervan kunnen profiteren – De Britse autobouwer Bentley, onderdeel van de Duitse Volkswagen Group, heeft sinds zijn start ruim honderd jaar geleden 200.000 auto’s afgeleverd. Dat heeft Bentley aangekondigd. De fabriek van Bentley in Crewe haalt momenteel een productieniveau van 85 wagens per dag – De Chinese smartphonefabrikant Xiaomi heeft plannen om met een productie van elektrische wagens te starten. Xiaomi, de derde grootste producent van smartphones in de wereld, zou voor zijn nieuwe activiteit gebruik willen maken van een fabriek van de Chinese autofabrikant Great Wall Motor.
De Duitse autofabrikant Volkswagen wil van zijn voormalige topman Martin Winterkorn een schadevergoeding eisen. Reden is het schandaal met emissiefraude dat Volkswagen al meer dan 30 miljard euro heeft gekost. Winterkorn wordt in de Verenigde Staten wegens fraude aangeklaagd – Het Nederlandse farmabedrijf Halix mag in zijn vestiging in leiden starten met de productie van het coronavaccin van de Brits-Zweedse farmagroep AstraZeneca. Dat heeft het European Medicine Agency (EMA) bevestigd. AstraZeneca wil het vaccin in vier Europese fabrieken laten produceren – Het Europese defensieconcern Airbus gaat een satelliet bouwen voor het Japanse ruimtevaartbedrijf Sky Perfect JSat Corporation. De satelliet moet over drie jaar worden gelanceerd. Het is de eerste keer dat een Japanse telecom-operatoren in Europa een satelliet laat bouwen.
Het bedrijf Jensen-Group, fabrikant van industriële wassystemen, heeft zijn belang in het Deense automatiseringsbedrijf Inwatec van 30 procent tot 70 procent opgedreven. Inwatec, gevestigd in Odense, heeft onder meer een systeem voor een volautomatische sortering ontwikkeld – Autobouwer Tesla heeft zich in de Verenigde Staten schuldig gemaakt aan inbreuken tegen de rechten van werknemers. Dat heeft de Amerikaanse National Labor Relations Board geoordeeld. Gewezen wordt op het ontslag van een werknemer die zich actief voor een vakbond had ingezet – Banco Santander wil zijn Mexicaanse divisie volledig in handen krijgen. De Spaanse bank heeft aangekondigd de minderheidsaandeelhouders, die 8,3 procent van de Mexicaanse divisie in handen hebben, te willen uitkopen. Met die operatie zou een bedrag van ongeveer 550 miljoen euro zijn gemoeid.
Het adviescomité van het European Medicine Agency (EMA) heeft een positief rapport afgeleverd over Estelle, de anciconceptiepil van het Belgische farmabedrijf Mithra. Het product zal op de Europese markt onder de merknaam Drovelis door de groep Gedeon Richter worden verkocht – Het fintechbedrijf Keyware Technologies boekte vorig jaar een omzet van bijna 13 miljoen euro. Dat was 28,5 procent minder dan het jaar voordien. De nettowinst viel met bijna 80 procent tot 66.000 euro. Door de lockdowns vanwege de coronacrisis werden in winkels minder digitale betalingen verricht – Het koffiebedrijf Miko uit Turnhout heeft een belang van 25 procent verworven in de Nederlandse onderneming Maas. Het Nederlandse bedrijf, gevestigd in Son, plaatst koffiemachines bij grote ondernemingen, openbare instellingen en universiteiten.