managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht

Posted by managing21 on mei 29th, 2019

Bij de Japanse autobouwer Nissan Motor zal chief executive Hiroto Saikawa wellicht een gedeelte van zijn beloning over het voorbije jaar moeten inleveren. Saikawa krijgt immers het verwijt onvoldoende controle te hebben gehouden over de activiteiten van voorzitter Carlos Ghosn, die in Japan van financieel wangedrag wordt beticht. Twee jaar geleden ontving Saikawa een vergoeding van 500 miljoen yen of 4,57 miljoen dollar. Saikawa was bij Nissan een sterke bondgenoot van Ghosn. Hij werd twee jaar geleden tot chief executive van Nissan aangesteld. Een definitieve beslissing over de beloning van Saikawa wordt verwacht tijdens de algemene vergadering van de aandeelhouders in de maand juni.

In Spanje zijn een aantal voetballers op verdenking van wedstrijdvervalsing aangehouden. Dat heeft het Spaanse parket bevestigd. Ook een aantal bestuursleden van voetbalclubs werden opgepakt. Op een aantal wedstrijden zouden verdachte gokactiviteiten zijn opgemerkt – De Europese Centrale Bank (ECB ) heeft nieuwe biljetten van 100 euro en 200 euro in omloop gebracht. De nieuwe biljetten zijn beter beveiligd tegen namaak. Ook zouden ze minder snel aan slijtage onderhevig zijn en dan ook op een langere levenscyclus kunnen rekenen – Het Belgische bedrijf Bakker Belgium, onderdeel van de groep Greenyard, gaat verse groenten en fruit leveren aan de Belgische winkels van Delhaize. Daarvoor zal in Boom ook een nieuw distributiecentrum worden gebouwd. Delhaize blijft ook met een groep Belgische telers samenwerken.

De Vlaamse investeringsmaatschappij Gimv heeft een meerderheidsbelang genomen in het Duitse bedrijf Smart Battery Solutions (SBS), fabrikant van batterijen voor onder meer elektrische voertuigen. Financiële details over de transactie werden niet meegedeeld – Mithra Pharmaceuticals heeft met het bedrijf Hormosan een exclusieve overeenkomst gesloten voor de commercialisering van zijn product Myring in Duitsland. Financiële details over de transactie werden niet meegedeeld. De Duitse markt heeft een geschatte waarde van 27 miljoen euro per jaar – In de Verenigde Staten neemt het betaalbedrijf Global Payments zijn sectorgenoot Total System Services over. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 21,5 miljard dollar. De aandeelhouders van Global Payments verwerven een belang van 52 procent in de fusiegroep.

Het medische bedrijf Ion Beam Applications (IBA) heeft met het European Institute of Oncology een contract gesloten voor de levering van een protonsysteem in Italië. Voor de levering en het onderhoud van de installatie Proteus One zal het bedrijf een bedrag tussen 35 miljoen euro en 40 miljoen euro ontvangen – Bij Deutsche Bank dreigt Garth Ritchie, topman van de divisie investeringsbanken, mogelijk te moeten vertrekken. Ritchie is het bestbetaalde kaderlid van Deutsche Bank. Zijn divisie boekte echter teleurstellende resultaten – Bank Degroof Petercam heeft het voorbije jaar een omzet geboekt van 455 miljoen euro, tegenover 468 miljoen euro inkomsten het jaar voordien. De winst viel met 34 procent terug naar 57 miljoen euro. De beheerde activa daalden van 67,9 miljard euro naar 63,2 miljard euro.

Het Belgische loodrecyclagebedrijf Campine start over twee jaar met de recyclage van de plastic behuizing van autobatterijen. Tot nu toe worden die producten in de hoogoven als verbrandingsmateriaal gebruikt. Campine zou al verscheidene klanten voor het gerecycleerde product hebben – Luchtvaartmaatschappij Scandinavian Airlines (SAS) heeft tijdens het tweede kwartaal van zijn gebroken boekjaar een omzet geboekt van 10,19 miljard kroon, tegenover 9,92 miljard kroon dezelfde periode vorig jaar. Het verlies liep van 349 miljoen kroon naar 933 miljoen kroon op – China dient een formeel protest in tegen de Verenigde Staten. Reden is de boycot die de Amerikaanse regering tegenover het Chinese bedrijf Huawei heeft uitgesproken. Volgens de Verenigde Staten maakt Huawei zich schuldig aan spionage voor de Chinese overheid.

De bedrijven Medialaan en De Persgroep Publishing smelten officieel samen tot DPG Media. De Persgroep is actief in de gedrukte mediasector, terwijl Medialaan commerciële audiovisuele activiteiten vertegenwoordigt. De diverse redacties kwamen eerder al samen tot News City – Het staalconcern ArcelorMittal wil mogelijk samen met investeerder Resurgent Power Ventures een bod uitbrengen op een energiecentrale van Essar Power in de Indiase deelstaat Madhy Pradesh. Met het bod zou een bedrag van 617 miljoen euro zijn gemoeid – Het Japanse technologieconcern Sony wil een meerderheid verwerven in het Indiase mediaconcern Zee Entertainment, dat activiteiten rond televisie, film, internet, muziek en mobiele platformen ontwikkelt. Daarover zou Sony inmiddels gesprekken zijn opgestart met de Essel Group, de eigenaar van Zee Entertainment.