Nieuwsoverzicht – Zaterdag 29 mei 2021
Posted by managing21 on mei 29th, 2021
De fabriek van de Zweedse autobouwer Volvo in Torslanda werkt voortaan klimaatneutraal. Dat heeft Geert Bruyneel, bij Volvo wereldwijd verantwoordelijke voor de productie, gemeld. Torslanda is de meest productieve site van het concern. Eerder was ook al de fabriek in Skovde klimaatneutraal gemaakt. Vooral de verfdivisie van Torslanda zorgde ervoor dat de overstap naar een duurzame productie een relatief complexe opdracht bleek. De verfdivisie van Torslanda vereist meer dan drie keer meer energie dan de zwaarste afdeling van Skovde, die de motoren voor de wagens produceren. Daarnaast maakt Torslanda ook gebruik van grote voorraden biogassen. Bruyneel zegt dat Volvo eerst zijn Europese fabrieken klimaatneutraal wil maken, gevolgd door de Verenigde Staten en China. Volvo wil midden dit decennium wereldwijd klimaatneutraal zijn.
De Amerikaanse retailer Dick’s Sporting Goods boekte het eerste kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 2,92 miljard dollar. Dat was 119 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Daarbij meldde het bedrijf een winst van 361,8 miljoen dollar, tegenover een verlies van 143,4 miljoen dollar dezelfde periode vorig jaar – Het Amerikaanse computerbedrijf Dell Technologies boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 24,5 miljard dollar. Dat is 12 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van 182 miljoen dollar naar 938 miljoen dollar – In Hongkong is mediamagnaat Jimmy Lai tot een gevangenisstraf van veertien maanden veroordeeld wegens de organisatie van protesten. Voor gelijkaardige feiten werd Lai (73) vorige maand ook al eens tot twaalf maanden cel veroordeeld. De miljardair zat al maanden in voorarrest.
Betichtingen over seksueel misbruik lagen aan de basis van de beslissing van het sportmerk Nike om de samenwerking met de Braziliaanse voetballer Neymar Junior te stoppen. Dat blijkt uit een aantal documenten van het bedrijf. Nike en Neymar hadden nog een contract van acht jaar. Een medewerkster van het sportmerk zou het slachtoffer zijn geweest – Het Amerikaanse softwareconcern Salesforce boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 5,96 miljard dollar, tegenover 4,87 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg van 99 miljoen dollar naar 469 miljoen dollar – De Amerikaanse vliegtuigproducent Boeing onderbreekt tijdelijk de leveringen van het model Dreamliner. Er zouden nog een aantal elektrische problemen moeten worden opgelost vooraleer het model weer opnieuw aan klanten kan worden geleverd.
Bij maaltijdbezorger DoorDash heeft de activistische aandeelhouder CtW Investment Group opgeroepen om bestuursvoorzitter Tony Xu af te zetten. Volgens CtW Investment hebben Tony Xu en de andere oprichters van het bedrijf zichzelf onaanvaardbaar veel macht toebedeeld – De Franse fintechgroep Worldline neemt het Griekse bedrijf Cardlink, een provider van netwerkservices, over. Worldline verwerft een belang van 92,5 procent in Cardlink. De waarde van de Griekse onderneming wordt geraamd op een bedrag van ongeveer 155 miljoen euro – De Engelse autobouwer Rolls-Royce, dochter van de BMW Group, bouwt voor zijn debuut op de elektrische markt met de Silent Shadow een compleet nieuwe wagen. Dat heeft Rolls-Royce gemeld. Verdere details over de Silent Shadow, die naar het vroegere succesvolle model Silver Shadow verwijst, zijn niet bekend.
De bitcoin heeft een speculatief karakter. Dat heeft Haruhiko Kuroda, gouverneur van de Bank of Japan, gezegd. Kuroda sluit zich met die uitspraak aan bij een aantal andere centrale bankiers, die ook al een kritische houding tegenover cryptomunten hebben getoond – Het Amerikaanse computerbedrijf HP Inc realiseerde tijdens het tweede kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 15,9 miljard dollar, tegenover 12,5 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst liep van 800 miljoen dollar op naar 1,2 miljard dollar – Het Franse concern Total zet zijn activiteiten onder zijn nieuwe naam TotalEnergies verder. Dat hebben de aandeelhouders van het bedrijf beslist. De naamsverandering moet bij de Franse groep naar eigen zeggen een strategische transformatie van een producent van olie en gas naar een breed energiebedrijf weerspiegelen.
De bedrijven Bekaert, Colruyt, Deme en Cockerill en de onderzoekscentra Imec en Vito hebben het consortium Hyve opgezet. Die entiteit moet onderzoek naar de mogelijkheden van waterstoftechnologie voeren. Over twee jaar moet met de bouw van een prototype kunnen worden gestart – In de Belgische vestigingen van de Franse voedingsgroep Danone dreigen 120 banen te zullen verdrijven. De operatie kadert in een strategie van de onderneming om alle Belgische activiteiten onder één overkoepelende structuur samen te brengen. Danone heeft in België ongeveer 1.800 medewerkers – Staalgroep Bekaert wil zich meer op duurzame producten toeleggen. Dat is tijdens een beleggersdag gemeld. Twee derde van de omzet moet uit duurzame productoplossingen komen. De investeringen in innovatie worden de volgende vijf jaar met 50 procent opgevoerd.