Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on juli 28th, 2019
Het stralingsniveau in het nucleaire testgebied van de Marshall Islands ligt nog altijd te hoog om een menselijke bewoning toe te laten. Dat zegt een rapport van wetenschappers aan de Columbia University. Na de tweede wereldoorlog voerden de Verenigde Staten op de atollen Bikini en Enewetak, onderdeel van de Marshall Islands, gedurende twaalf jaar in totaal 67 proeven met kernwapens uitgevoerd. De lokale bevolking was voordien gedwongen geëvacueerd. Dat gebeurde na enkele tests ook met de bewoners van Rongelap en Utirik, atollen die eveneens nucleair besmet bleken geraakt. Op Bikini is nu nog een straling van 648 millirem per jaar vastgesteld. De veiligheidsgrens bedraagt 100 millirem per jaar.
Tesla ziet technologiedirecteur Jeffrey Straubel vertrekken/Apple koopt modemtak van Intel//Ford ziet marktaandeel overal inkrimpen/Naspers investeert in leerapplicatie Brainly/Betaalapp Payconiq haalt ruim 20 miljoen op.
Omzet en winst industrieconcern 3M gedaald/Southwest schrapt 737 MAX voor rest van jaar/Verfproducent Axalta verlaagt omzetprognose/Chemiebedrijf Nouryon koopt Chinees bedrijf Zeijian/Paypal heeft inmiddels 286 miljoen gebruikers.
Gezondheidszorg voor 3M sterkste groeipijler/Meer omzet Volkswagen in moeilijke markt/Boskalis krijgt klus in Bahrein/Telefónica profiteert van prijsverhogingen/Unilever verhoogt omzet op eigen kracht.