Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on september 15th, 2019
In Vietnam is een zonnecentrale met een capaciteit van 420 megawatt in gebruik genomen. Het Dau Tieng Solar Power Complex, gelegen in de provincie Tay Ninh, ongeveer honderd kilometer van Ho Chi Minh City, is de grootste zonnecentrale van Zuidoost-Azië. In het project, een joint-venture van de Vietnamese bouwgroep Xuan Cau en het Thaise conglomeraat B. Grimm, werd 391 miljoen dollar geïnvesteerd. De centrale is gespreid over een oppervlakte van 540 hectare in een gedeeltelijk overstroomd gebied lang het meer van Dau Tieng. De centrale moet ongeveer 688 miljoen kilowattuur elektriciteit genereren. Dat komt overeen met de consumptie van nagenoeg 320.000 gezinnen.
Het Saudische oliebedrijf Aramco heeft zijn productie gehalveerd. Reden zijn drone-aanvallen op de installaties van het bedrijf in Abqaiq en Khurais. De aanvallen zijn opgeëist door Houthi-rebellen uit Jemen. De Saudische olieproductie zou met ongeveer vijf miljoen vaten per dag zijn verminderd – De Zuid-Afrikaanse holding Prosus, een investeerder in technologiebedrijven, heeft voortaan een notering aan de beurs van Amsterdam. Prosus heeft een beurswaarde van 120 miljard euro. Op de Amsterdamse beurs hebben alleen Shell en Unilever een grotere waarde – Bob Iger, topman van het entertainmentbedrijf Walt Disney, heeft ontslag genomen uit de raad van bestuur van Apple. Dat heeft Apple bekend gemaakt. Iger vertrekt omdat Disney en Apple steeds meer concurrerend activiteiten hebben. Iger zetelde acht jaar in het bestuur van Apple.
De IJslandse groep Marel, fabrikant van machines voor de verwerking van vlees en vis, gaat een strategische samenwerking aan met de Noorse onderneming Tomra Food. De samenwerking zou onder meer het volume afval te verminderen. Ook zou de voedselveiligheid moeten worden verhoogd – Porsche 911 is de auto die zijn fabrikant de grootste winst oplevert. Dat blijkt uit een studie van Bloomberg Intelligence. Het model vertegenwoordigt slechts 11 procent van de totale omzet van Porsche, maar heeft in de groepswinst wel een aandeel van bijna 30 procent – De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa laat voorlopig de laatste rij zetels in zijn vliegtuigen van het type Airbus A320neo onbezet. Daardoor zou een mogelijk probleem bij een eventuele doorstart moeten worden uitgesloten. Lufthansa hoopt dat Airbus snel met een oplossing komt.
Frankrijk zal de introductie van de cryptomunt libra van Facebook in Europa tegenhouden. Dat heeft Bruno Le Maire, Frans minister van financiën, gezegd. Le Maire benadrukte dat de libra een bedreiging zou kunnen vormen voor de monetaire soevereiniteit. Facebook wil de libra volgend jaar lanceren – Een Nederlandse luchthaven op zee is niet realiseerbaar. Dat heeft Pieter Elbers, topman van de Nederlandse Koninklijke Luchtvaartmaatschappij (KLM), gezegd. De Nederlandse regering had eerder bekend gemaakt de bouw van een offshore luchthaven te zullen bestuderen – Restaurantketen McDonald’s neemt de startup Apprente, gespecialiseerd in spraakherkenning, over. De diensten van Apprente zullen McDonald’s toelaten de activiteiten van de McDrive te automatiseren. Apprente zal bij McDonald’s worden geïntegreerd in McD Tech Labs.
De milieugroep Abo heeft tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet geboekt van 23,6 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 8 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met 83 procent tot 0,6 miljoen euro. Abo kreeg belangrijke opdrachten voor de metro van Parijs – Het champagnehuis Vranken Pommery heet tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet geboekt van 87 miljoen euro. Dat betekende een daling met 8 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het nettoverlies liep van 3,9 miljoen euro naar 6,6 miljoen euro op – Dominique Leroy legt nog deze maand haar functie als chief executive van het telecombedrijf Proximus neer. In eerste instantie was haar vertrek pas einde november voorzien. De vakbonden hadden een onmiddellijk vertrek geëist. Leroy stapt immers naar KPN Groep, een concurrent van Proximus.
De Nederlandse schoenenketen Van Haren heeft langs de Meir in Antwerpen een flagship-store geopend. Het filiaal is de vijftiende vestiging van de keten in België. De Antwerpse winkel omvat ook een sportdivisie. Van Haren is onderdeel van de Duitse groep Deichmann – Het bedrijf Orakel uit Retie, fabrikant van jetons en polsbanden voor evenementen, wil de ecologische voetafdruk van zijn productie gevoelig verkleinen. Momenteel bestaat 30 procent van de productie uit milieuvriendelijk materiaal. Volgend jaar zou bijna al het gebruikte materiaal duurzaam moeten zijn – De modegroep Delvaux heeft aan de Louis Schmidtlaan in Etterbeek een eigen museum geopend. Het museum schetst de geschiedenis van het merk. Tegelijkertijd kan men er ook een aantal iconische ontwerpen van het Belgische label bekijken.