managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht

Posted by managing21 on september 19th, 2019

Deutsche Börse heeft een samenwerkingsakkoord getekend met het Amerikaanse internetconcern Google. Het akkoord voorziet dat de Duitse beursuitbater gebruik zal maken van de cloudtoepassingen die Google heeft ontwikkeld. Het akkoord moet Deutsche Börse helpen sneller naar digitale activiteiten om te schakelen. Het bedrijf merkt daarbij wel op dat alle wettelijke vereisten en veiligheidsvoorschriften zullen worden nageleefd. Tevens zullen de partners gezamenlijk op zoek gaan naar nieuwe cloudoplossingen die specifiek op de financiële sector zijn gericht. Daarbij wordt gedacht aan onder meer een verdere bescherming van de databeveiliging en de privacy.

De volgende jaren zal de luchtvaart 47.680 vliegtuigen nodig hebben. Er moeten daarvoor nog 39.210 exemplaren worden gebouwd. Dat blijkt uit een rapport van de Europese vliegtuigbouwer Airbus. De passagiersaantallen zouden de volgende twee decennia met gemiddeld 4,3 procent per jaar stijgen – Modegroep Capri Holdings heeft tijdens het voorbije kwartaal een omzet geboekt van bijna 1,35 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 11,9 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst daalde met 18,5 procent tot 190 miljoen dollar – Shell heeft de verkoop van zijn belang uit zijn joint-venture Saudi Aramco Shell Refinery (Sasref) afgerond. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 631 miljoen dollar. De raffinaderij is nu opnieuw volledig in handen van Aramo. Shell en Aramco hadden elk een belang van 50 procent in Sasref.

De aanvallen met drones op installaties van het olieconcern Saudi Aramco hebben naar verwachting geen gevolgen voor de omzet van het bedrijf. Dat heeft Mohammed al-Jadaan, de Saudische minister van financiën, gezegd. Saudi-Arabië zegt wel bewijzen te hebben dat Iran bij de aanval was betrokken – De Japanse autobouwer Nissan is op zoek naar een koper voor zijn dochteronderneming Trader, verdeler van auto-onderdelen en aanverwante materialen. Het concern zou hopen om voor Nissan Trading een bedrag van ongeveer 1 miljard dollar te kunnen krijgen – De Amerikaanse vermogensbeheerder Blackstone neemt het Canadese bedrijf Dream Global over. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 6,2 miljard Canadese dollar. Dream Global omvat meer dan tweehonderd kantoren en bedrijfsruimten in meer dan honderd steden in West-Europa.

De Amerikaanse pakketbezorger Fedex heeft tijdens het voorbije kwartaal een omzet geboekt van 17,05 miljard dollar. Dat betekende een daling met 1 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst viel met 8,8 procent terug tot 977 miljoen dollar – De Britse winkelketen Kingfisher boekte het voorbije jaar een omzet van 11,66 miljard pond. Dat was een stijging met 3,8 procent tegenover het jaar voordien. De nettowinst daalde met 20,5 procent tot 485 miljoen pond – In Frankrijk zijn bij zes kernreactoren afwijkingen in de fabricage van onderdelen aangetroffen. Dat heeft het energieconcern Electricité de France (EdF), eigenaar van de Franse kerncentrales, gemeld. Volgens het bedrijf moeten de reactoren echter niet worden uitgeschakeld. De fouten zouden gebeurd zijn bij het lassen van stoomgeneratoren van de centrales.

Het Duitse verlichtingsbedrijf Osram Licht steunt het overnamebod van de Oostenrijkse sensormaker Austria Mikro Systeme (AMS). Dat heeft Osram gemeld. Ook de investeerders Bain Capital en Carlyle Group hadden een voorstel tot overname gedaan – De top van het bedrijf Transics, ontwikkelaar van technologie voor het vlootbeheer van vrachtwagens, moet wegens handel met voorkennis een boete van 1,4 miljoen euro betalen. Dat heeft de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) beslist. Nooit eerder in België werd een hogere boete wegens voorkennis opgelegd – De Antwerpse gameontwikkelaar Cybernetic Walrus heeft met een nieuwe financieringsronde een bedrag van 500.000 euro opgehaald. De helft van de bijkomende financiële middelen werden aangebracht door het mediafonds Media Invest Vlaanderen.

Bij Skeyes, het vroegere Belgocontrol, is tussen de directie en de vakbonden een akkoord gesloten over de uurroosters voor de luchtverkeersleiders. Het akkoord moet volgens Skeyes de professionaliteit en continuïteit van de dienstverlening verzekeren – Bij Proximus hebben zich al een twintigtal externe kandidaten gemeld om vertrekkend chief executive Dominique Leroy op te volgen. Dat heeft Stefaan De Clerck, voorzitter van Proximus, gezegd. In oktober hoopt Proximus een longlist met namen klaar te hebben, om dan tegen het einde van het jaar een beslissing te kunnen nemen – Projectontwikkelaar Immobel heeft tijdens de eerste helft van dit jaar 140,8 miljoen euro inkomsten geboekt. Dat betekende een stijging met 44 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met 276 procent tot 56,4 miljoen euro.