Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on oktober 17th, 2019
De Britse luchtvaartmaatschappij British Airways (BA) gaat emissies van zijn binnenlandse vluchten compenseren. De maatregel kadert in het streven van International Air Group (IAG), het moederbedrijf van British Airways, om tegen midden deze eeuw klimaatneutraal te kunnen opereren. British Airways zegt de uitstoot te zullen compenseren met investeringen in wereldwijde projecten voor emissie-reducties, zoals hernieuwbare energie, de bescherming van het regenwoud en herbebossing-programma’s. British Airways produceert op zijn binnenlandse verbindingen ongeveer 400.000 ton koolstofdioxide per jaar. De luchtvaart vertegenwoordigt wereldwijd meer dan 2 procent van alle emissies.
Netflix heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 5,2 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 31 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst liep van 403 miljoen dollar op naar 655 miljoen dollar – Het Chinese technologiebedrijf Huawei heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 611 miljard yuan of 78 miljard euro. Dat betekende een stijging met 25 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De groei was onder te meer te danken aan toegenomen investeringen in 5G-netwerken – In Groot-Brittannië start de Competition and Markets Authority (CMA) een onderzoek naar de geplande samenwerking tussen online retailer Amazon en de maaltijdbezorger Deliveroo. De autoriteit wil kijken of de alliantie de concurrentie op de markt zou kunnen ondermijnen.
Het Zwitserse farmabedrijf Roche heeft tijdens de eerste negen maanden van dit jaar een omzet van 46 miljard Zwitserse frank (41,7 miljard euro) geboekt. Dat is 9 procent meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van het middel Ocrevus kende een stijging met bijna 50 procent – Het Nederlandse verlichtingsbedrijf Signify neemt de Amerikaanse onderneming Cooper Lighting Solutions over van huidig eigenaar Eaton. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 1,4 miljard dollar. Met de operatie wil Signify zijn positie op de Noord-Amerikaanse markt versterken – Bank of America heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar 22,8 miljard dollar inkomsten geboekt, tegenover 22,7 miljard dollar tijdens dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst viel van 7,2 miljard dollar terug tot 5,8 miljard dollar.
De Amerikaanse aluminiumproducent Alcoa heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 2,57 miljard dollar. Dat betekende een daling met 24 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het verlies liep daarbij van 6 miljoen dollar naar 221 miljoen dollar op – Het Amerikaanse technologieconcern IBM heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 18 miljard dollar. Dat betekende een daling met 3,9 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst viel van 2,7 miljard dollar naar 1,7 miljard dollar terug – De investeerders Blackstone en Carlyle willen een gezamenlijk bod doen op de liftendivisie van het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp. De Finse liftenfabrikant Kone wil eveneens een bod uitbrengen, maar zou daarbij beroep doen op een partnership met CVC Capital Partners.
De Zwitserse logistieke groep Kuehne+Nagel voegt 11.000 vierkante meter toe aan zijn distributiecentrum voor geneesmiddelen in Geel. Daarmee verdubbelt de site van het bedrijf in Geel in oppervlakte. De uitbreiding creëert ook vijftig nieuwe banen. Op de site werken nu vierhonderd mensen – Xior, aanbieder van studentenhuisvesting, wil met een kapitaaloperatie een bedrag van 206 miljoen euro ophalen. De bijkomende financiële middelen moeten Xior de mogelijkheid bieden om zijn groei in Spanje en Portugal te versnellen – Het Brusselse platform Look&Fin, gespecialiseerd in crowdlending, heeft met een kapitaaloperatie een bedrag van 6 miljoen euro opgehaald. De bijkomende financiële middelen moeten het bedrijf toelaten zijn groei in België, Frankrijk en Luxemburg te versnellen.
De Belgische stroomnetbeheerder Elia zou neemt mogelijk een aantal Duitse activiteiten van zijn Nederlandse sectorgenoot Tennet over. De activiteiten spreiden zich uit van Kiel in het noorden van Duitsland tot Beieren in het zuiden. Elia met met 50Hertz al in Duitsland actief – De Belgische bank Dexia verdwijnt eind november van de beurs. Dat hebben de aandeelhouders tijdens een buitengewone vergadering beslist. De beursexit moet nog wel aan Euronext Brussel worden voorgelegd. Daarover worden echter weinig problemen verwacht – De retailer Cru, onderdeel van de groep Colruyt, breidt verder uit. Dat gebeurt met de opening van een vierde winkel. De nieuwe vestiging komt in de Vlaamse rand rond Brussel. Cru startte vijf jaar geleden met een eerste vestiging in Overijse.