Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on oktober 25th, 2019
In het Chobe National Park in Botswana zijn over een periode van amper twee maanden meer dan honderd olifanten gestorven. De dieren zijn het slachtoffer geworden van de extreme droogte die de regio heeft getroffen. Dat heeft het ministerie van leefmilieu van Botswana gezegd. Sommige dieren zouden bij hun zoektocht naar voeding ook vergiftigd zijn door grond met anthrax die ze zouden hebben opgegeten. Andere exemplaren zouden door oververmoeidheid, te wijten aan de grote afstanden die ze moesten afleggen om voedsel te vinden, om het leven zijn gekomen. Ook in buurland Zimbabwe wordt gewag gemaakt van minstens vijfenvijftig dode olifanten. De regio is getroffen door de grootste droogte in decennia.
Het Finse concern Nokia, fabrikant van netwerkapparatuur, heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 5,7 miljard euro. Dat betekende een stijging met 4 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf boekte een winst van 264 miljoen euro, tegenover een verlies van 54 miljoen euro het derde kwartaal vorig jaar – De online marktplaats eBay heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 2,6 miljard dollar. Dat betekende een status-quo tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg van 554 miljoen dollar naar 563 miljoen dollar – Het Duitse sportmerk Puma heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van bijna 1,5 miljard euro. Dat betekende een stijging met 19 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met bijna 30 procent tot 100,5 miljoen euro.
Berichtendienst Twitter heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 824 miljoen dollar. Dat betekende een stijging met 9 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst viel met 52 procent terug tot 44,1 miljoen dollar – De puzzel die Erno Rubik heeft ontworpen, kan niet als merk worden ingeschreven. Dat heeft het Europees Hof van Justitie beslist. De Duitse speelgoedfabrikant Simba Toys had dertien jaar geleden de nietigverklaring van het merk gevraagd. Het draaimechanisme van de puzzel kan geen merkbescherming motiveren – Online retailer Amazon heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 69,98 miljard dollar, tegenover 56,58 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst viel echter van 2,9 miljard dollar naar 2,1 miljard dollar terug. Dat is de eerste daling in twee jaar –
Bij het Duitse bedrijf Henkel heeft Hans Van Bylen zijn vertrek als chief executive aangekondigd. Van Bylen (58) zal begin volgend jaar bij Henkel worden opgevolgd door Carsten Knobel, momenteel financieel directeur van Henkel. Van Bylen vertrekt om persoonlijke redenen – Axa Bank België wordt door zijn sectorgenoot Crelan overgenomen. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 540 miljoen euro. De twee partijen voerden al langer gesprekken over een mogelijke samenwerking. De fusiegroep beheert 37 miljard euro aan deposito’s – De supermarktketen Colruyt heeft een minderheidsbelang van 23,7 procent genomen in de Franse onderneming Scallog, fabrikant van robots voor magazijnwerk. Financiële details over de transactie werden niet meegedeeld. Scallog is voor Colruyt de eerste investering in logistieke robotica.
Bank ING België wil volgend jaar nog eens tweeëntwintig kantoren sluiten. Vier andere filialen worden verzelfstandigd. Dat heeft de directie van de bank tijdens een ondernemingsraad gemeld. Door de operatie zal ING België eind volgend jaar nog ruim zeshonderd vestigingen hebben. Dat is een halvering op vijf jaar tijd – De Luikse groep Ardentia ziet af van de overname van de bedrijven Win en Elicio, twee filialen van Nethys. Dat heeft Ardentia gemeld. Er wordt aan toegevoegd dat de beslissing werd genomen in overleg met Nethys, dat de enige aandeelhouder van Win en Elicio blijft – Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines gaat de volgende drie jaar zijn activiteit inkrimpen. Bedoeling is de winstgevendheid opnieuw op te drijven. Onder meer op personeel zal worden bespaard. Gedwongen ontslagen zouden echter zoveel mogelijk worden vermeden.
Het biotechbedrijf Galapagos heeft tijdens de eerste negen maanden van dit jaar een omzet geboekt van 752 miljoen euro, tegenover 205,1 miljoen euro inkomsten dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf boekte een winst van 265 miljoen euro, tegenover een verlies van 44 miljoen euro de eerste negen maanden vorig jaar – Bij Deutsche Bank België is het vertrek van chief executive Alain Moreau aangekondigd. Moreau zal worden opgevolgd door Olivier Delfosse, momenteel lid van het directiecomité van de bank. Moreau stond tien jaar aan het hoofd van Deutsche Bank België. Hij werkte twintig jaar voor de bank – Voetbalclub RSC Anderlecht heeft voorbije seizoen een verlies geboekt van 27 miljoen euro, tegenover een negatief resultaat van 6,3 miljoen euro het seizoen voordien. Vooral de loonlast van de spelersgroep zou op de balans wegen.