managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

LG Electronics grijpt naar 3G-markt

Posted by managing21 on februari 5th, 2007

De Koreaanse elektronica-producent LG Electronics wordt een zware concurrent op de mobiele internetmarkt. Het concern staat immers op het punt een contract te tekenen voor de verkoop van een goedkoop gsm-toestel dat toegang verleent tot het internet. Daarmee kan LG Electronics een greep doen naar een wereldwijd publiek.

Twaalf leidinggevende mobiele operatoren zijn volgens de Britse krant The Telegraph akkoord gegaan om het 3G-toestel van LG Electronics te verkopen. De betrokken operatoren zijn actief op de zes continenten en vertegenwoordigen meer dan 620 miljoen consumenten. Door die schaalgrootte kan het Koreaanse bedrijf de kostprijs van zijn toestel beneden het niveau van de bestaande 3G-telefoons brengen.

Met die overeenkomst krijgt LG Electronics een grote steun in de rug en kan het bedrijf uitgroeien tot een geduchte concurrent voor marktleiders Nokia, Sony Ericsson, Siemens en Motorola. Eerder al tekende het Koreaanse bedrijf een overeenkomst met het Arabische Axiom Telecom voor de verkoop van LG-toestellen in het Midden-Oosten en Afrika. Het Koreaanse concern wil tegen het einde van dit decennium zijn omzet en winst verdubbelen.