Steeds meer luxegoederen voor Russische consument
Posted by managing21 on februari 19th, 2007
De Russische consument besteedt steeds meer en ook meer aan dure artikelen. Dat blijkt uit een rapport van Kommersant en ING Bank. Daarbij wordt gesteld dat de Russen tegen 2013 ongeveer 45 procent van hun inkomen zullen besteden aan luxe goederen. Dat komt volgens het rapport door de toenemende welvaart, maar ook door een groter aanbod van westerse luxegoederen.
In 2005 werd 23 procent van het Russische inkomen besteed aan diensten als gas, elektriciteit en telefonie. Daarnaast ging 30 procent naar voeding en levensmiddelen, terwijl nog eens 23 procent van het inkomen werd besteed aan meubels, elektronica en auto`s. De resterende 24 procent ging onder meer naar huisvesting.
In de prognose voor 2013 ziet het bestedingspatroon van de Russische consument er heel anders uit. Dan zal nog maar 15 procent van het inkomen naar voeding en levensmiddelen gaan, terwijl huisvesting eveneens 15 procent van het budget zal opslorpen. De uitgaven aan diensten groeien aan tot 25 procent, maar elektronica, meubelen en auto`s kennen een opmerkelijke stijging. De verwachting is dat 45 procent van het inkomen zal besteed worden aan luxe goederen.
De sterke groei van consumentenbestedingen aan luxe goederen is volgens het rapport te danken aan de toenemende welvaart van Rusland. Bovendien zien Westerse bedrijven kansen in de Russische markt. Ze openen er dan ook steeds meer vestigingen, De voorbije drie jaar zijn de verkopen in de Russische detailhandel met 13 procent gestegen.