Videogamers zijn vaardige chirurgen
Posted by managing21 on februari 21st, 2007
Het uitvoeren van delicate, televisiegeleide kijkoperaties vergt dezelfde vaardigheden als het spelen van videogames. Dat is de conclusie van een onderzoek van de Amerikaanse Iowa State University. Uit tests bij chirurgen van het Beth Israel Medical Centre in New York bleek een vaardigheid met videogames tot betere chirurgische resultaten te leiden.
De onderzoekers onderwierpen drieendertig chirurgen van het New Yorkse ziekenhuis aan een reeks test. “De negen chirurgen die tenminste drie uur per week videogames speelden, bleken 37 procent minder fouten te begaan en werkten 27 procent sneller,” schrijft het magazine The Register. “In het algemeen scoorden ze 42 procent beter in de test.”
Volgens de onderzoekers wordt daarmee aangetoond dat videogames de fijne motorische vaardigheden kunnen verbeteren en voor een betere coordinatie tussen de ogen en de handen zorgen. Daarnaast levert het ook een betere visuele aandacht, een betere diepteperceptie en een betere computervaardigheid op. Onderzoeksleider Douglas Gentile voert daarbij aan dat het verrassend is dat videogames een dergelijk goede voorspeller zijn van verfijnde chirurgische vaardigheden.
Videogames kunnen volgens de onderzoekers een praktisch instrument zijn om chirurgen op te leiden, maar ze voegen er aan toe dat dit voor ouders geen aanleiding mag zijn om hun kinderen en vrijgeleide te geven en ze langer dan een uur videogames per dag te laten spelen. “Overdreven videogaming gaat de kansen niet verhogen dat iemand later op een succesvolle medische carrière kan bogen,” merken ze op.