Racegames leiden tot risicovol rijgedrag
Posted by managing21 on maart 2nd, 2007
Een racespel kan aanleiding geven tot een risicovol rijgedrag. Dat blijkt uit een onderzoek van de Britse rijschool BSM. De onderzoekers stellen dat er een onbetwist verband bestaat tussen games en gevaarlijk rijgedrag. De resultaten van het onderzoek worden echter door een aantal vertegenwoordigers van de gamesindustrie tegengesproken. Zij voeren aan dat het rijgedrag wordt bepaald door de actuele gemoedsgesteltenis van de chauffeur en niet door zijn gevoelen op het ogenblik dat hij instapt.
Uit een enquête bleek dat 27 procent van de weggebruikers tussen 16 en 24 jaar toegeeft na het spelen van een racegame in het verkeer meer risico’s te nemen. Maar was 34 procent van de ondervraagden ook van mening dat het spelen van games hun rijvaardigheid verbetert, terwijl 40 procent van oordeel is dat ze door het beoefenen van games snellere reacties krijgen. Nochtans zou slechts iets meer dan de helft van de frequente gamers van de eerste keer hun rijbewijs halen. Het algemeen gemiddelde bedraagt 45 procent.
Gamesontwikkelaar David Perry is het echter niet eens met de resultaten van het onderzoek. Volgens hem wordt het rijgedrag bepaald door de gemoedsgesteltenis van de bestuurder op het ogenblik zelf en niet door zijn gevoelens op het ogenblik dat hij achter het stuur kroop. “Alles wat invloed heeft op de emoties, heeft een impact op het rijden,†voert hij aan. Daarbij verwijst hij onder meer naar het gedrag van de andere weggebruikers, de muziek op de autoradio. Daar heeft een game dat een uur eerder werd gespeeld volgens hem niets mee te maken.