Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on mei 3rd, 2020
Een aantal lobbygroepen uit de Verenigde Staten, Europa, Azië en Australië hebben in een schrijven India gevraagd de implementering van een nieuwe digitale taks uit te stellen. Sinds begin april rekent India een taks van 2 procent aan op buitenlandse digitale betalingen. De belasting treft bedrijven zoals Amazon, Facebook of Google. Deze entiteiten hebben in India een grote gebruikersgroep, maar betalingen worden gekanaliseerd naar divisies in andere landen. Daardoor ontwijken de bedrijven Indiase fiscale heffingen. De brief vraagt, onder meer door een coronacrisis, een uitstel met negen maanden en een consultatie met de sector vooraleer tot een definitieve heffing zou worden ingevoerd.
In de Verenigde Staten heeft de Food & Drugs Administration (FDA) toestemming gegeven om het geneesmiddel Remdesivir van het farmabedrijf Gilead in te zetten om coronapatiënten te behandelen. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd – Vliegtuigbouwer Airbus boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 10,6 miljard euro. Dat was 15 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 481 miljoen euro, tegenover 40 miljoen euro winst het eerste kwartaal vorig jaar. De aflevering daalde met een kwart tot 122 vliegtuigen – In de Verenigde Staten wil het Congres van Jeff Bezos, topman van Amazon, informatie over de bedrijfsvoering van het bedrijf. Amazon zou op zijn platform rivalen mogelijk benadelen. Dat zou als concurrentievervalsing kunnen worden bestempeld.
De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 16,9 miljard dollar. Dat was een daling met 25 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 641 miljoen dollar, tegenover 2,1 miljard dollar winst dezelfde periode vorig jaar – De Franse drankengroep Rémy Cointreau realiseerde het voorbije boekjaar een omzet van ruim 1,02 miljard euro. Dat was een daling met 9 procent tegenover het jaar voordien. Zwaarst getroffen waren de opdrachten voor partners, die een terugval met 68,5 procent tot 27,5 miljoen euro kenden – Het energieconcern Shell verlaagt zijn kwartaaldividend van 0,47 dollar naar 0,16 dollar per aandeel. Daarmee moet Shell voor de eerste keer sinds het einde van de tweede wereldoorlog een inkrimping van zijn dividend aankondigen.
Het Amerikaanse energieconcern ExxonMobil boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 56,2 miljard dollar, tegenover 63,6 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 610 miljoen dollar, tegenover 2,4 miljard dollar winst het eerste kwartaal vorig jaar – Cosmeticaproductent Estée Lauder boekte het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 3,35 miljard dollar. Dat was een daling met 11 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 6 miljoen dollar, tegenover 555 miljoen dollar het eerste kwartaal vorig jaar – Het Britse farmabedrijf AstraZeneca is een samenwerking gestart met de Oxford University voor de productie en distributie van een mogelijk vaccin tegen de coronabesmettingen. Momenteel worden met het middel klinische tests uitgevoerd.
In ruil voor staatssteun aan Brussels Airlines zal het Duitse moederconcern Lufthansa sluitende garanties moeten bieden over de toekomst van de Belgische maatschappij. Dat heeft Belgisch premier Sophie Wilmès in een brief aan Carsten Spohr, topman van Lufthansa, gezegd – Een op vier Vlaamse bedrijven zal extra financiering nodig hebben om zijn activiteiten opnieuw te starten. Dat blijft uit een studie van consulent Graydon. Om een faillissement te vermijden zullen deze bedrijven bij hun aandeelhouders of kredietverstrekkers extra middelen moeten vragen – De Ierse leasemaatschappij CityJet sluit zijn basis op Brussels Airport. Door de beslissing zullen ook negentig banen verdwijnen. De sluiting is het gevolg van de beëindiging van het contract met Brussels Airlines. CityJet vloog voor Brussels Airlines op een aantal kleine Europese bestemmingen.
Het Belgische parkeerbedrijf Interparking heeft het voorbije jaar een omzet geboekt van 468 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De operationele winst bleef ongeveer status-quo op 142 miljoen euro – Het beeldvormingsbedrijf EVS Broadcast Equipment neemt zijn Nederlandse sectorgenoot Axion over. Met de transacties is een bedrag van 10,5 miljoen euro gemoeid. De overname past in het nieuwe strategische plan van het Luikse bedrijf om de productportefeuille uit te breiden – Het bedrijf Melexis, fabrikant van semiconductoren, heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van 138 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 19 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met bijna 50 procent tot 20,7 miljoen euro.