Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on mei 7th, 2020
De Duitse luchthavengroep Fraport boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 661,1 miljoen euro. Dat betekende een daling met 17,8 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Fraport moest echter een verlies melden van 35,7 miljoen euro, tegenover een positief resultaat van 28 miljoen euro de eerste drie maanden van vorig jaar. Het is de eerste keer sinds de beursgang van Fraport negentien jaar geleden dat de groep een kwartaalverlies moet melden. Op alle luchthavens van Fraport werden negatieve resultaten gemeld. Alleen Fraport Lima in Peru vormde daarop een uitzondering. Stefan Schulze, topman van Fraport, zegt dat de sector door zijn grootste crisis uit de geschiedenis gaat.
De Duitse autofabrikant BMW boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 23,3 miljard euro. Dat was een stijging met 3,5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst viel van 588 miljoen euro naar 574 miljoen euro terug. De verkoop daalde met bijna 21 procent tot 477.111 exemplaren – De Italiaanse bank UniCredit boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar 4,38 miljard euro inkomsten. Dat was een daling met 8,2 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De bank leed een verlies 2,71 miljard euro. Een jaar voordien was er winst van 1,18 miljard euro – Het taxiplatform Uber Technologies schrapt ongeveer 3.700 arbeidsplaatsen. Door de coronacrisis is de vraag naar taxiritten immers bijzonder sterk gedaald. Door de ingreep krimpt het personeelsbestand van Uber met ongeveer 14 procent in. Het bedrijf sluit 180 drivercenters.
Het Amerikaanse bedrijf Juul, fabrikant van elektronische sigaretten, zou zich na minder dan één jaar uit de Belgische markt terugtrekken. Dat heeft de nieuwssite Buzzfeed gemeld. Ook de activiteiten in Oostenrijk, Portugal, Spanje en Frankrijk zouden worden stopgezet. Juul gaf geen commentaar – Het postbedrijf bpost boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 934,6 miljoen euro. Dat was een stijging met 3,1 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst daalde met 5,1 procent tot 47,9 miljoen euro – De Nederlandse pakketbesteller PostNL opent eind volgend jaar in Willebroek een nieuw distributiecentrum. Het nieuwe complex moet volgens PostNL de groei van de Belgische ecommerce helpen opvangen. Op termijn zou het bedrijf in Willebroek ongeveer vierhonderd banen creëren.
Het staalconcern Aperam heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet geboekt van bijna 1,05 miljard euro, tegenover ruim 1,18 miljard euro inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst viel van 81 miljoen euro naar 70 miljoen euro terug – Het Amerikaanse bedrijf Beyond Meat, producent van vleesvervangers, boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 97,1 miljoen dollar, tegenover 40,2 miljoen dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf realiseerde een winst van 1,8 miljoen dollar, tegenover 6,6 miljoen dollar verlies het eerste kwartaal vorig jaar – Autoverhuurder Hertz heeft van zijn schuldeisers veertien dagen uitstel van betaling gekregen. Dit moet het bedrijf de mogelijkheid bieden om een oplossing te vinden voor zijn financiële problemen en de uitdagingen van de coronacrisis.
Het Amerikaanse chemieconcern Dupont de Nemours boekte tijdens het eerste kwartaal dit jaar een omzet van ruim 5,22 miljard dollar, tegenover meer dan 5,41 miljard dollar dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 616 miljoen dollar. Het eerste kwartaal vorig jaar was er nog een winst van 521 miljoen dollar – Het Duitse softwareconcern SAP verkoopt zijn divisie Digital Interconnect, gespecialiseerd in cloudcommunicatie, aan de Zweedse groep Sinch. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 225 miljoen euro – Het Amerikaanse voedseldistributeur Sysco boekte tijdens het derde kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 13,7 miljard dollar. Dat was een daling met 6,5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De operationele winst daalde met 88,6 procent tot 60,3 miljoen dollar.
Het Belgische farmabedrijf Mithra heeft een overeenkomst gesloten voor de verdeling van zijn vaginale contraceptiering Myring in Zwitserland. Het product zal op de Zwitserse markt worden verdeeld door de Oostenrijkse groep Gynia. Financiële details over de transactie zijn niet meegedeeld – Het beeldvormingsbedrijf Agfa-Gevaert heeft zijn divisie softwarediensten voor ziekenhuizen verkocht aan de Italiaanse groep Dedalus. De waarde van de divisie wordt geraamd op een bedrag van 975 miljoen euro. Beide partijen voerden al sinds begin december onderhandelingen – Tapijtfabrikant Balta boekte het voorbije kwartaal een omzet van 159,7 miljoen euro. Dat betekende een daling met 13 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst viel met 2,2 procent tot 17,1 miljoen euro. Balta verwacht begin juni opnieuw met de productie te kunnen starten.