Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on mei 10th, 2020
Het museum Reina Sofia in Madrid heeft het digitale platform Gigapixel gelanceerd. In die nieuwe sectie krijgt de kunstliefhebber de gelegenheid om de collectie moderne kunst van het Spaanse museum met een hoge beeldkwaliteit virtueel te verkennen. Het project werd gerealiseerd in samenwerking met de Spaanse telecomoperator Telefonica. Gigapixel laat de online bezoeker onder meer kennis maken met werken van Picasso, Dali, Miro, Santos, Masson, Lam, Blanchard en Solana. Daarbij krijgt de kunstliefhebber toegang tot aspecten van de werken die tot nu toe niet bekend waren, zoals achtereenvolgende restauraties of zelfs sketches die aan het uiteindelijke werk voorafgingen.
Het energieconcern Shell wil over drie jaar in de Rotterdamse haven een fabriek voor duurzame waterstof in gebruik nemen. De fabriek, die wordt ingeplant op de Tweede Maasvlakte, wordt met een nieuwe pijpleiding verbonden met de raffinaderij van Shell in Pernis – Bij de Amerikaanse technologiebedrijven Facebook en Alphabet zal het merendeel van personeel minstens tot eind dit jaar thuis kunnen werken. Alphabet heeft wereldwijd 118.000 werknemers. Facebook heeft 45.000 werknemers. Mogelijk zullen nog andere technologiebedrijven volgen – Het Duitse concern Siemens boekte tijdens het tweede kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 14,23 miljard euro, tegenover 14,25 miljard euro inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst daalde van 1,9 miljard euro naar 697 miljoen euro.
Het Franse mediaconglomeraat Vivendi heeft zijn belang in het bedrijf Lagardere van 10,6 procent naar 13,36 procent opgevoerd. Vivendi zegt mogelijk nog bijkomende aandelen in Lagardere te zullen aankopen. Er zijn echter geen plannen om de controle over Lagardere over te nemen – Het Amerikaanse mediaconcern Liberty Global boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van bijna 2,88 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 0,3 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De operationele winst nam met 166 procent toe tot 280,6 miljoen dollar – Het Duitse verlichtingsbedrijf Osram boekte tijdens het tweede kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 821 miljoen euro. Dat was 7,9 procent minder dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. Het verlies viel van 91 miljoen euro naar 39 miljoen euro terug.
Het videogame Fortnite heeft inmiddels meer dan 350 miljoen geregistreerde gebruikers. Dat betekent een groei met ruim 100 miljoen spelers op één jaar tijd. Dat heeft het bedrijf Epic Games, ontwikkelaar van Fortnite, gemeld. In april zouden gamers op Fortnite 3,2 miljard uur hebben gespeeld – Het satellietbedrijf SES Global boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 478,9 miljoen euro. Dat was 1,9 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst daalde van 72,2 miljoen euro naar 50,8 miljoen euro – Brouwer AB InBev heeft van de Australische autoriteiten de toestemming gekregen om dochterbedrijf Carlton & United Breweries te verkopen aan het Japanse concern Asahi Group. De verkoop was vorige zomer aangekondigd. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 11 miljard dollar.
Het restaurant Eleven Madison Park uit New York zal misschien nooit meer de deuren heropenen. Dat heeft chef Daniel Humm, eigenaar van het restaurant, gezegd. Een heropening zal volgens Humm financieel bijzonder zwaar zijn. Eleven Madison Park werd drie jaar geleden gekozen tot beste restaurant van de wereld – Maaltijdbesteller Hello Fresh boekte het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 699,1 miljoen euro. Dat was 66,4 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf boekte 63,1 miljoen euro winst. Het eerste kwartaal vorig jaar was er nog een verlies van 26,1 miljoen euro – Gamebedrijf Electronic Arts heeft het voorbije jaar een omzet geboekt van bijna 5,54 miljard dollar, tegenover 4,95 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van bijna 1,55 miljard dollar naar nagenoeg 1,80 miljard dollar.
Het retailconcern Ahold Delhaize boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 18,2 miljard dollar. Dat was 14,7 procent meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met 48,2 procent hoger tot 645 miljoen euro – Rederij Euronav boekte tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een omzet van 416,7 miljoen dollar. Dat was bijna 80 procent meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg met 19,5 miljoen dollar procent naar 225,6 miljoen dollar – Reiskofferproducent Samsonite gaat in zijn vestiging in Oudenaarde, waar zich het Europese distributiecentrum en het hoofdkantoor van de groep bevinden, een aantal banen schrappen. De ingreep was nodig omdat de reissector door de coronacrisis zwaar is getroffen. Bovendien waren ook de eerste twee maanden van dit jaar minder goed dan was verhoopt.