Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on maart 20th, 2007
De pornosector heeft vorig jaar 15 procent minder verdiend aan dvd’s en video’s dan het jaar voordien. Dat is een eerste verlies na een constante groei van ruim een decennium. De achteruitgang is te wijten aan het internet, waar veel gratis porno te rapen valt. Het vakblad Adult Video News stipt aan dat de pornosector in de Verenigde Staten een omzet haalde van 3,6 miljard dollar. Een aantal bedrijf zagen hun omzet met tweederde dalen. Vele producenten zijn bovendien moeten stoppen. Een nieuwe generatie internetpornobedrijven zetten steeds meer gratis foto’s en video’s op hun websites in de hoop dat van het massale aantal bezoekers wel enkele betalende abonnees zullen blijven hangen. Bijgevolg is er nu zoveel gratis porno op het web dat vele fans geen dvd’s meer koopt. Veel wordt echter verwacht van video-on-demand, vooral in hotelkamers en via de kabel.
Vijf van de belangrijkste gasproducenten ter wereld willen zich verenigen in een kartel voor landen die betrokken zijn bij de handel in gas. Die organisatie stoelt zich op het voorbeeld van de Opec, de organisatie van olieproducerende en -exporterende landen. Er zou een politiek akkoord op til zijn over de totstandkoming van een Opec voor gas, met als leden Algerije, Qatar, Iran, Rusland en Venezuela. De oprichting van het kartel zou aangekondigd worden op de conferentie over energie die op 9 april plaatsvindt in Doha (Qatar). Energie-experten denken echter dat de oprichting van een Opec voor gas bijna onmogelijk is door de specifieke eisen van de markt, die veel complexer is dan de oliemarkt.
De Iraanse president Mahmoed Ahmadinejad en zijn Armeense collega Robert Kotcharian hebben maandag een gaspijpleiding ingehuldigd tussen hun beide landen. Door de nieuwe verbinding wordt Armenië minder afhankelijk van Russisch gas. De twee presidenten openden de 141 kilometer lange gasleiding in de stad Agarak, niet ver van de Iraanse grens. Armenië zou de komende twintig jaar 36 miljard kubieke meter gas moeten krijgen, aldus het contract. In ruil voor het gas krijgt Iran Armeense elektriciteit, geproduceerd in de kerncentrale die nog dateert uit de sovjetperiode. Beide landen zetten al in 1992 hun handtekening onder het project, dat goed is voor 200 miljoen dollar of 150 miljoen euro. De werkzaamheden startten evenwel pas in 2004.
Tomoyo Nonaka (52) neemt ontslag als gedelegeerd bestuurder van de Japanse elektronicagigant Sanyo Electric Co. Ze haalt daarvoor persoonlijke redenen aan. Het bedrijf heeft het moeilijk op de consumentenelektronicamarkt. Sanyo leed in 2006 waarschijnlijk voor het derde jaar op rij zware verliezen door herstructureringskosten en de afnemende verkoop. Bovendien loopt een onderzoek naar de boekhouding van Sanyo. Nonaka zou ontslag hebben genomen omdat de raad van bestuur haar voorstel om een grondig intern onderzoek te doen naar de onregelmatigheden bij de boekhouding, had afgewezen. Nonaka werd in 2002 onafhankelijk bestuurder van Sanyo. In 2005 volgde ze Satoshi Iue, de zoon van de oprichter van Sanyo, op als gedelegeerd bestuurder. Nonaka was de eerste vrouw aan het hoofd van een groot Japans elektronicabedrijf. Voor ze bij Sanyo aan de slag ging, was Nonaka ankervrouw van de Japanse openbare zender NHK.
Greg Papadopoulos, topman van het technologiebedrijf Sun Microsystems, stelt dat over enkele jaren nog slechts een vijftal computers zullen overblijven, die we allemaal nodig zullen hebben. “Ik denk dat we een gigantische consolidatie tegemoet gaan,†aldus Papadopoulos. “Vergelijk het met de energiesector. Uiteraard zijn er nog honderden energieleveranciers, maar slechts vijf of zes doen er echt toe qua impact en grootte.†Papadopoulos omschrijft een computer als een cluster van honderden processors en miljoenen harde schijven. Niet het toestel dat de consument op zijn bureau heeft staan, maar dat zal volgens Papadopoulos wel gebruikt moeten worden om de vijf overgebleven supercomputers te raadplegen.
Het grootste passagiersvliegtuig ter wereld, de Airbus A380, is voor het eerst de Atlantische Oceaan overgevlogen. Het toestel, dat in Frankfurt was opgestegen, landde na ongeveer acht uur vliegen op de luchthaven Kennedy Airport in New York. Op de lange testvlucht gingen 25 bemanningsleden en 483 passagiers mee, de meesten werknemers van Airbus en gasten. Het toestel, dat plaats biedt aan 555 reizigers. Een tweede Airbus A380 die korte tijd na het eerste toestel in het Franse Toulouse was opgestegen, landde veilig in Los Angeles. Op de vluchten en de luchthavens worden allerlei zaken getest, zoals het aanmeren van het toestel bij de gate, het manoeuvreren op de vliegvelden en het entertainmentprogramma aan boord. Geen enkele Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft tot nu toe belangstelling getoond voor het paradepaardje van Airbus. Volgens analisten is het toestel te groot. De A380 wordt wel in Azië afgezet. Singapore Airlines heeft al negentien toestellen besteld, die in oktober worden geleverd. Daarnaast heeft de maatschappij een optie op nog eens zes toestellen.
De Amerikaanse ziekenhuisketen Triad Hospitals wordt voor 5,1 miljard dollar overgenomen door zijn branchegenoot Community Health Systems. De durfkapitalist CCMP Capital Advisors en de investeringstak van zakenbank Goldman Sachs boden begin februari 4,7 miljard dollar in contanten voor Triad. De ziekenhuisketen stemde toen in met de overname, maar heeft die overeenkomst inmiddels ontbonden. Community Health Systems is de derde grootste ziekenhuisketen van de Verenigde Staten. Als de fusie met Community daadwerkelijk doorgaat, ontstaat de grootste beursgenoteerde ziekenhuisketen in de Verenigde Staten, met ongeveer 140 ziekenhuizen en andere behandelcentra met bijna 19.000 bedden in 28 Amerikaanse staten.
De Amerikaanse krantenmagnaat Conrad Black staat de komende drie maanden terecht in Chicago. De ondernemer moet zich verdedigen tegen beschuldigingen van fraude, het witwassen van geld, samenzwering en belemmering van de rechtsgang. Black is de topman van de mediagroep Hollinger International, bekend van titels als The Daily Telegraph en de Chicago Sun-Times. Samen met drie collega’s zou Black onder meer 80 miljoen dollar uit de bedrijfskas hebben gestolen. Black zou zijn bedrijf hebben laten betalen voor een verjaardagsfeestje van 60.000 dollar voor zijn vrouw en dure etentjes met Henry Kissinger. Ook een vakantie met de bedrijfsjet naar Bora Bora van 565.000 dollar en de renovatie van zijn Rolls-Royce, die 90.000 dollar kostte, zullen tijdens de debatten uitgebreid aan bod komen.
Het Italiaanse modeconcern Benetton heeft een nieuwe topman. De retailer heeft Gerolamo Caccia Dominioni benoemd tot chief executive officer. De nieuwe topman is afkomstig van Warner Music. De benoeming van Dominioni komt vier maanden na het vertrek van Silvan Cassano na een conflict over de te volgen koers van het bedrijf dat ook in Nederland prominent aanwezig is. De 52-jarige Dominioni treedt op 1 juni aan in zijn functie. De nieuwe topman werkte de afgelopen tien jaar in verschillende functies voor Warner Music. Zijn ervaring in de internationale entertainment-industrie is een belangrijke reden voor Benetton om voor hem te kiezen. Daarnaast wordt hij gezien als iemand die voor een gemotiveerd en samenhorig managementteam kan zorgen.
Het is niet moeilijk om het concept Europa te verkopen. Dat stelt de Nederlandse reclamemaker Thed Lenssens. Volgens hem kan het imago van Europa vergeleken worden met dat van Ferrari. “Het is luxueus, comfortabel en iedereen wil er wonen,†voert hij aan. Daarmee hekelt hij de Nederlandse politiekers, die volgens hem Europa niet willen verkopen omdat ze stiekem de macht niet uit handen willen geven. Ook een aantal Nederlandse senatoren zijn het met Lenssens eens. Zij wijzen erop dat Portugal 20 miljoen euro uittrok voor publieksvoorlichting over de Europese grondwet, terwijl Nederland amper 2 miljoen had voorzien. De Europese grondwet werd door Nederland verworpen. Ook nu blijken er bij de Nederlandse ministerie nergens plannen te zijn over voorlichting over Europa.
<a href=”http://www.express.be”>Meer Nieuws</a>