managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Westerse wereld wil geen desktop meer

Posted by managing21 on maart 23rd, 2007

Desktop computers realiseren alleen nog op nieuwe markten een belangrijke groei. Dat blijkt uit een rapport van het onderzoeksbureau IDC. Latijns-Amerika, Canada, Centraal- en Oost-Europa, het Midden-Oosten en Afrika vertegenwoordigen nu al meer dan vijftig procent van de wereldwijde verkoop van de toestellen. In de westerse wereld en Japan worden meer laptops aan de man gebracht dan desktops.

Volgens IDC zal de laptop in 2011 het meest populaire computertype zijn. “De laptopmarkt zal tot 2011 een jaarlijkse groei van 16,1 procent kennen,” aldus de onderzoekers. “De verkoop van desktopcomputers zal tijdens diezelfde periode slechts met 3,8 procent per jaar toenemen. Dat betekent dat er in 2011 meer laptops in gebruik zullen zijn dan desktops.” Vooral de westerse wereld is belangrijk voor het belangrijke succes van de laptop.

Het voorbije jaar werden wereldwijd 82,4 miljoen laptips verkocht. Dat is een groei met 26,3 procent tegenover het jaar voordien. Tegelijkertijd werden 138,3 miljoen desktops verkocht, wat een groei met amper 2 procent vertegenwoordigt tegenover het jaar voordien. IDC stelt dat de verkoop van laptops nog zal gestimuleerd worden door een verbeterde technologie.

De totale computerverkoop kende het voorbije jaar wereldwijd een groei van 9,5 procent tot 227 exemplaren. Dat vertegenwoordigde een omzet van 231,9 miljard dollar.