managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht – Woensdag 4 november 2020

Posted by managing21 on november 4th, 2020

In Groot-Brittannië dreigen de winkelstraten met een leegstand van 14 procent geconfronteerd te worden. Dat staat in een rapport van consulent Local Data Company (LDC). Gewag wordt gemaakt van 18.000 sluitingen. Dat is bijna een verdubbeling tegenover vorig jaar. Met een tweede lockdown-golf zouden volgens de consulenten een groot aantal winkels definitief hun deuren kunnen sluiten. Tijdens de eerste helft van dit jaar sloten 7.834 Britse winkels hun deuren. Dat betekende een stijging met 115 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Vooral ketens worden volgens de consulent met sluitingen bedreigd. Onafhankelijke uitbaters zouden daarentegen een grotere veerkracht tentoonspreiden.

Het Duitse chemieconcern Bayer boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 8,5 miljard euro. Dat was 13,5 procent minder dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf leed een verlies van 2,7 miljard euro, tegenover 1,05 miljard euro winst het derde kwartaal vorig jaar – De Italiaanse autobouwer Ferrari boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 888 miljoen euro. Dat was 3 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 2 miljoen euro tot 171 miljoen euro. De verkoop daalde met 6,5 procent tot 2.313 exemplaren – Het Arabische olieconcern Aramco boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een winst van 44.21 miljard riyal (11,79 miljard dollar), tegenover 79,84 miljard riyal dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf betaalt een dividend van 18,75 miljard dollar aan de Saudische regering.

Het Duitse modehuis Hugo Boss boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 533 miljoen euro. Dat was een daling met 26 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst viel echter van 56 miljoen euro tot 3 miljoen euro terug – Het Zwitserse uitzendbedrijf Adecco boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 4,83 miljard euro. Dat was een daling met 15 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst daalde van 179 miljoen euro naar 80 miljoen euro – De Duitse autoriteiten hebben in de teloorgang van het fintechbedrijf Wirecard blijkt gegeven van een gebrekkig toezicht. Dat staat in een rapport van de European Securities and Markets Authority (Esma). Wirecard bleak de grootste naoorlogse bedrijfsfraude van Duitsland. Verscheidene bestuurders werden gearresteerd.

In Wit-Rusland is de eerste reactor van de kerncentrale van Astravjets in gebruik genomen. De tweede reactor zal over twee jaar worden opgestart. Litouwen heeft tegen de opstart van de centrale geprotesteerd. Astravjets ligt op amper 40 kilometer van de Litouwse hoofdstad Vilnius – De Nederlandse webwinkel Coolblue gaat laadpalen van de merken Alfen en EVBox verkopen en installeren. Het bedrijf begint met de distributie in de omgeving van Rotterdam, Utrecht en Tilburg. Later worden de laadpalen ook geleidelijk aangeboden in de rest van het land – Het Frans-Italiaanse concern EssilorLuxottica, fabrikant van brillen en lenzen, boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van ruim 4 miljard euro. Dat betekende een daling met 1,1 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De daling is minder zwaar dan gevreesd.

De Britse retailgroep AB Foods, het moederconcern van onder meer de keten Primark, realiseerde het voorbije boekjaar een omzet van 13,9 miljard pond. Dat was 12 procent minder dan het jaar voordien. De winst viel met 35 procent terug tot 914 miljoen pond – In China hebben de autoriteiten de geplande beursgang van het fintechbedrijf Ant Group geblokkeerd. Ant Group, onderdeel van het internetbedrijf Alibaba, wou met de introductie op de beurzen van Shanghai en Hongkong een bedrag van ongeveer 35 miljard dollar hebben willen ophalen – De Zweedse meubelketen Inter Ikea Group boekte tijdens de twaalf maanden tot eind augustus een winst van 2 miljard euro. Dat betekende een stijging met 13 procent tegenover het jaar voordien. Tijdens de zomerperiode kon een sterke groei worden opgetekend.

Het Belgische postbedrijf Bpost boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 973 miljoen euro. Dat was 10 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg met 81 procent tot 65,1 miljoen euro. De groei is vooral te danken aan de pakketdivisie van het bedrijf – De informatica-groep Econocom doekt zijn dochterbedrijf Fifty-Eight Group over. Fifty-Eight werd bijna twee jaar geleden opgericht en moest de digitalisering van bedrijven ondersteunen. Er bleek echter weinig interesse en de divisie bleef verlieslatend – KBC Bank start een samenwerking met de dienst Apple Pay. Daardoor kunnen de klanten van de bank financiële transacties uitvoeren met een iPhone of een Apple Watch. KBC Bank is na BNP Paribas Fortis de tweede grote Belgische financiële groep die een samenwerking met Apple Pay is gestart.