Nieuwsoverzicht – Maandag 2 augustus 2021
Posted by managing21 on augustus 2nd, 2021
De Japanse autobouwer Toyota verkocht tijdens de eerste helft van dit jaar 5,47 miljoen wagens. Daarmee voert Toyota in de autosector de wereldwijde verkooplijst aan. Tegenover de eerste helft vorig jaar nam de verkoop van Toyota met 31,3 procent toe, onder meer dankzij een sterke verkoop in de Verenigde Staten en China. NDe Duitse groep Volkswagen eindigde met een verkoop van bijna 4,98 miljoen auto’s – een groei met 27,9 procent tegenover de eerste helft vorig jaar – op een tweede plaats. Ook vorig jaar voerde Toyota na zes maanden de wereldwijde ranglijst aan. Voor de eerste keer in vijf jaar kon Toyota toen Volkswagen van de eerste plaats verdringen. De cijfers betekenen voor Toyota ook een nieuw record. Het vorige record dateert van twee jaar geleden, toen de Japanse constructeur van begin januari tot eind juni 5,31 miljoen wagens had verkocht.
De Britse autobouwer Bentley boekte tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet van 1,32 miljard euro. Dezelfde periode twee jaar geleden leverde bijna 844 miljoen euro inkomsten op. De winst steeg daarbij van 56,9 miljoen euro naar 178 miljoen euro. Vorig jaar eindigde die periode nog op een verlies van 99 miljoen euro. De verkoop steeg daarbij met ruim 50 procent tot bijna 7.200 wagens – Satellietoperator Eutelsat realiseerde het voorbije boekjaar, dat eind juni werd afgesloten, een omzet van 1,23 miljard euro, tegenover 1,28 miljoen euro dezelfde periode vorig jaar. De winst daalde met 6,4 procent tot 921,9 miljoen euro – De Amerikaanse televisiezender Discovery zou interesse tonen om zijn Britse sectorgenoot Channel 4 over te nemen. Met een dergelijke operatie zou de Amerikaanse zender de dominantie van de BBC en ITV op de Britse televisiemarkt kunnen bedreigen.
De Italiaanse luxegroep Prada boekte tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet van 1,5 miljard euro. Dat betekende een stijging met 60 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar Prada realiseerde daarbij een nettowinst van 97 miljoen euro, tegenover een verlies van 180 miljoen euro de eerste helft vorig jaar – Het Amerikaanse technologieconcern is in Luxemburg wegens het ongeoorloofd gebruik van consumentengegevens veroordeeld tot een boete van 746 miljoen neuro. Dat is de hoogste boete die in de Europese Unie voor dergelijke feiten zijn opgelegd. Amazon gaat in beroep – De Japanse luchtvaartmaatschappij ANA Holdings boekte tijdens het tweede kwartaal van dit jaar een omzet van ruim 198,1 miljard yen. Dat was 63,6 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Het verlies daalde daarbij van 108,82 miljard yen naar 51,16 miljard yen.
International Airlines Group boekte tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet van ruim 2,21 miljard euro. Dat was een stijging met 58,2 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het verlies van meer dan 3,8 miljard euro tot bijna 2,05 miljard euro worden teruggebracht – De Amerikaanse autobouwer Rivian is in het Verenigd Koninkrijk gesprekken gestart over de bouw van een grote fabriek. Met de investering zou een bedrag van meer dan 1 miljard pond kunnen zijn gemoeid. In de Verenigde Staten denkt Rivian aan de bouw van een tweede vestiging – De voetbalclubs Real Madrid, Barcelona en Juventus werken aan een nieuw plan om een Europese supercompetitie te starten. Dat hebben de clubs gezegd in een reactie op een uitspraak van een Spaanse rechtbank. Die had de Uefa opgelegd alle juridische acties tegen de drie clubs te staken.
Het farmabedrijf Advanz moet in het Verenigd Koninkrijk een boete van 100 miljoen pond betalen wegens het aanrekenen van woekerprijzen voor geneesmiddelen voor de schildklier. Over een periode van tien jaar werd een prijsverhoging van 6.000 procent opgetekend. Tegelijkertijd betaalde Advanz meer dan 400 miljoen pond dividenden – De Amerikaanse autobouwer Ford boekte het tweede kwartaal van dit jaar een omzet van 26,8 miljard dollar, tegenover 19,4 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst viel wel terug van 1,1 miljard dollar naar 561 miljoen dollar terug – De Japanse autobouwer Nissan meldde het tweede kwartaal van dit jaar een omzet van 2 biljoen yen. Dat was 71 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. Nissan boekte daarbij een winst van 114,5 miljard yen. Het tweede kwartaal vorig jaar was er een verlies van 285,6 miljard yen.
De Belgische investeerder Cobepa overweegt zijn belang in het Amerikaanse bedrijf BioAgilytix, dat tests uitvoert in opdracht van de farmasector en biotechindustrie, te verkopen. De operatie zou Cobepa een bedrag van meer dan 2 miljard dollar kunnen opbrengen. Cobepa nam BioAgiltix drie jaar geleden over. De Belgische investeerder heeft momenteel nog altijd een belang van 52 procent in het bedrijf – De Groupe Bruxelles Lambert (GBL) boekte tijdens de eerste helft van dit jaar 427 miljoen euro inkomsten, tegenover een instroom van 390 miljoen euro dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst daalde van 385 miljoen euro naar 335 miljoen euro – De KBC Group heeft de overname van de Bulgaarse activiteiten van de Nederlandse verzekeraar NN Group afgerond. Met de transactie, die midden februari was aangekondigd, is een bedrag van 77,7 miljoen euro gemoeid.