managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht – Donderdag 28 oktober 2021

Posted by managing21 on oktober 28th, 2021

Het streamingplatform Netflix heeft een overnamebod gedaan op Fort Monmouth, een vroegere militaire basis in de Amerikaanse staat New Jersey. Het bedrijf merkt daarbij op de site, die een oppervlakte heeft van 289 acres, te willen omvormen tot een nieuwe productielocatie. Fort Monmouth bevindt zich ongeveer 50 mijl ten zuiden van New York City en werd door het Pentagon tien jaar geleden gesloten. De voormalige legerbasis zou bij Netflex de tweede grootste productielocatie worden na de ABQ Studios in New Mexico, die door het bedrijf drie jaar geleden was gekocht. Netflix wil in de ABQ Studios uiteindelijk meer dan vijftien filmsets uitbouwen. Phil Murphy, gouverneur van New Jersey, biedt de filmindustrie fiscale kortingen voor de bouw van studios en de organisatie van producties. De waarde van Fort Monmouth wordt op 54 miljoen dollar geraamd.

De Nederlandse brouwer Heineken boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een winst van bijna 3,1 miljard euro, tegenover een positief resultaat van 396 miljoen euro dezelfde periode vorig jaar. Het resultaat werd onder meer gestuwd door een buitengewone boekwinst van 1,3 miljard euro na een herwaardering van het Indiase dochterbedrijf United Breweries – De financiële groep Deutsche Bank boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 6 miljard euro. Dat was 2 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst liep daarbij van 182 miljoen euro op tot 194 miljoen euro – De Amerikaanse autofabrikant Ford boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 35,7 miljard dollar, tegenover 37,5 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De winst viel daarbij van 2,4 miljard dollar naar 1,8 miljard dollar terug.

Het Chinese concern China Telecom moet zijn activiteiten in de Verenigde Staten stopzetten. Dat heeft de Amerikaanse regering beslist. De Amerikaanse toezichthouder had beklemtoond dat het bedrijf door de Chinese overheid wordt gecontroleerd en daarom een gevaar betekent voor de Amerikaanse nationale veiligheid – Het Franse concern Sodexo, aanbieder van cateringservices en schoonmaakdiensten, realiseerde het voorbije boekjaar, dat eind augustus werd afgesloten, een omzet van 17,4 miljard dollar. Dat was 9,8 procent minder dan het jaar voordien. De winst steeg met 1,6 procent tot 578 miljoen euro – Het Amerikaanse softwarebedrijf Microsoft realiseerde tijdens het eerste kwartaal van zijn boekjaar een omzet van 45,3 miljard dollar. Dat was 22 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg daarbij met 48 procent tot 20,5 miljard dollar.

Het Noorse energieconcern Equinor boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 23,11 miljard dollar, tegenover 11,25 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. Equinor realiseerde daarbij een winst van 1,4 miljard dollar, tegenover een verlies van 2,1 miljard dollar het derde kwartaal vorig jaar – De Amerikaanse autobouwer General Motors boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 26,8 miljard dollar, tegenover 35,5 miljard dollar dezelfde periode vorig jaar. De winst viel daarbij van 4 miljard dollar naar 2,4 miljard dollar terug – De Amerikaanse motorfietsenbouwer Harley-Davidson boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 1,37 miljard dollar, tegenover 1,17 miljard dollar inkomsten dezelfde periode vorig jaar. De verkoop daalde met 6 procent tot 50.800 exemplaren. De winst steeg met 36 procent tot 163 miljoen euro.

De Amerikaanse restaurantketen McDonald’s boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 6,2 miljard dollar. Dat was 14 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De winst liep van bijna 1,8 miljard dollar op tot ruim 2,1 miljard dollar – De Amerikaanse drankengroep Coca-Cola boekte tijdens het derde kwartaal een omzet van 10 miljard dollar. Dat was 16 procent meer dan dezelfde periode vorig jaar. De operationele winst liep daarbij met 26 procent op tot 2,9 miljard dollar – De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van bijna 15,28 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 8 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Het verlies kon wel van 466 miljoen dollar naar 132 miljoen dollar worden teruggebracht. Het bedrijf heeft nog een orderboek met een waarde van 367 miljard dollar.

De vastgoedgroep Aedifica, gespecialiseerd in zorgverstrekking, neemt zijn Londense manager Layland Walker over. Layland Walker beheert sinds acht jaar voor Aedifica een portefeuille met een honderdtal zorglocaties met een totale waarde van 735 miljoen euro. Aedifica neemt ook de zeven werknemers van Layland Walker over – Chipfabrikant Melexis boekte tijdens het derde kwartaal van dit jaar een omzet van 162,8 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 34 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De winst steeg van bijna 15 miljoen euro tot 36,5 miljoen euro – De Antwerpse olierederij Euronav sluit een mogelijke fusie met sectorgenoot Fronline niet helemaal uit. Dat heeft Hugo De Stoop, chief executive van Euronav, gezegd. John Fredriksen, topman van Frontline, is immers sinds kort ook de grootste aandeelhouder van de Belgische rederij.