Ryanair vervoert meer dan 200 miljoen passagiers per jaar
Posted by managing21 on april 3rd, 2025
De Ierse lowcost carrier Ryanair is de eerste Europese luchtvaartmaatschappij die op één jaar tijd meer dan 200 miljoen passagiers vervoert. Dat heeft Michael O’Leary, chief executive van Ryanair, aangekondigd. Hij voegde eraan toe dat deze reizigers in totaal 5 miljard dollar hebben bespaard in vergelijking met de gemiddelde vliegtarieven van concurrerende maatschappijen.
Zowel voor Ryanair als voor de Europese luchtvaart betekent 200 miljoen passagiers per jaar een nieuw record. “Bovendien hebben wereldwijd slechts een handvol andere luchtvaartmaatschappijen deze prestatie kunnen evenaren”, merken analisten op. “Dat geldt onder meer voor American Airlines, dat het voorbije boekjaar 248,7 miljoen passagiers heeft vervoerd. Ook Delta Air Lines heeft tijdens die periode meer dan 200 miljoen reizigers vervoerd.”
Ryanair verwacht het nieuwe Europese record ook dit jaar te zullen breken. De Ierse maatschappij denkt dit jaar ongeveer 206 miljoen passagiers te zullen vervoeren. Oorspronkelijk was een totaal van 210 miljoen reizigers voorzien, maar de Ierse carrier werd onlangs gedwongen zijn ambities voor het jaar terug te schroeven. Dat moest worden gelinkt aan de aanhoudende vertragingen in de toeleveringsketen en knelpunten bij de eindassemblage van Boeing in Renton in de Amerikaanse staat Washington.
De Ierse luchtvaartmaatschappij is door die problemen gedwongen zijn uitbreidingsplannen terug te schroeven en enkele routes te schrappen. “De vertragingen zullen immers tot een tekort aan vliegtuigen leiden”, stipte O’Leary eerder al aan. “We werken samen met Boeing om de leveringen te versnellen. Hoewel de productie van de Boeing 737 zich herstelt van de staking bij de producent eind vorig jaar, verwachten we niet dat er in de zomer van 2025 voldoende vliegtuigen beschikbaar zullen zijn.
“We vertrouwen erop dat Ryanair de resterende 29 vliegtuigen van zijn bestelling in maart 2026 zullen ontvangen”, gaf O’Leary nog aan. “Hierdoor zullen we de achterstand in het toegenomen verkeer pas in de zomer van volgend jaar kunnen inhalen.”Oorsponkelijk was gehoopt dat deze operatie nog dit jaar zou kunnen worden afgerond.
Heathrow
De vloot van Ryanair bestaat momenteel uit 612 vliegtuigen. De Ierse maatschappij maakt daarbij uitsluitend van het type Boeing 737 gebruik. Dochtermaatschappij Lauda Europe heeft wel 26 exemplaren van het type Airbus A320-200 in dienst. De toestellen in de vloot van Ryanair hebben momenteel een gemiddelde leeftijd van tien jaar.
Michael O’Leary zei verder nog te verwachten dat de ticketprijzen dit jaar een stijging tussen 4 procent en 6 procent zullen vertonen. Hierdoor zou de daling met 8 procent slechts gedeeltelijk kunnen worden gecompenseerd. O’Leary stelde tenslotte dat Ryanair door de recente elektriciteitspanne die Heathrow Airport in Londen bijna vierentwintig uur lang volledig platlegde, enkele honderdduizend euro extra winst heeft gemaakt.
Ryanair zou door de sluiting van Heathrow Airport ongeveer tienduizend extra boekingen ontvangen hebben op vluchten naar de Londense luchthavens Luton, Stansted en Gatwick, waar de Ierse budgetmaatschappij operationeel is. “Passagiers uit verschillende delen van Europa klopten bij Ryanair uit omdat ze hun beoogde bestemming door de problemen op Heathrow niet konden bereiken”, merkte O’Leary op.
Meer over dit onderwerp:
- Michael O’Leary gelooft niet in invoertarieven Donald Trump
- Boeing ontkent fluctuaties in de productie van B737 Max
- Lufthansa ziet geen daling in vraag naar reizen naar Verenigde Staten
- Democratisch senator wil controle op Boeing niet zomaar versoepelen
- Zweden koopt vier vrachtvliegtuigen bij Braziliaanse fabrikant Embraer
- Voorlopig geen daling in vraag naar transatlantische vliegtuigreizen
- Topman Boeing maakt van verbeterde bedrijfscultuur gewag
- Airbus leverde tijdens maand maart zeventig vliegtuigen af
- Canadezen willen niet langer naar Verenigde Staten reizen
- Donald Trump haalt nieuwe Air Force One mogelijk uit Qatar