managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Kwartaalwinst autobouwer Ferrari overtreft de verwachtingen

Posted by managing21 on november 5th, 2025

De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft tijdens het derde kwartaal van dit jaar een winst van 670 miljoen euro geboekt. Dat betekende een stijging met 5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Daarmee scoorde Ferrari beter dan algemeen werd verwacht. Hogere prijzen voor modellen uit de reeksen SF90 XX en 12Cilindri compenseerden de impact van Amerikaanse importheffingen. Ook de toegenomen mate van personalisatie – extra afwerkingen die klanten apart betalen – droeg bij aan het resultaat. Het aantal geleverde voertuigen steeg anderzijds met slechts 0,5 procent.

“Onze prijszettingskracht komt niet doordat we simpelweg de prijs van hetzelfde product verhogen,” zei Benedetto Vigna, chief executive van Ferrari. “We maken onze producten steeds rijker en innovatiever.” Door het positieve resultaat liep ook de waarde van het aandeel van de Italiaanse autobouwer verder op. Hierdoor recupereerde Ferrari een gedeelte van het verlies dat volgde op de negatief ontvangen langetermijnstrategie die vorige maand werd gepresenteerd. Ferrari heeft momenteel een marktwaarde van ongeveer 67 miljard euro. Daarmee is de Italiaanse constructeur de meest waardevolle Europese autofabrikant.

De kwartaalomzet van de Italiaanse constructeur steeg met 7 procent tot 1,77 miljard euro. Voor het hele jaar wordt op een omzet van 7,1 miljard euro gerekend. Volgens Antonio Picca Piccon, financieel directeur van Ferrari, stonden de marges onder druk, omdat de meeste auto’s die naar de Verenigde Staten werden verscheept, niet behoorden tot de modellen waarop eerder dit jaar prijsverhogingen waren toegepast om de Amerikaanse importheffingen te compenseren. “Dit leidde bij een constante wisselkoers tot een margedaling, vooral zichtbaar in het derde kwartaal,” verduidelijkte Piccon.

Ferrari had in april aangekondigd dat sommige modellen in de Verenigde Staten door invoerheffingen van 27,5 procent tot 10 procent duurder zouden worden. Inmiddels is die verhoging teruggebracht tot maximaal 5 procent, nadat de importheffing op Europese auto’s is verlaagd tot 15 procent. “In de Verenigde Staten loopt de business gewoon door,” benadrukte Vigna. 

Analisten van Jefferies merkten op dat de gemiddelde verkoopprijs van een Ferrari tijdens het derde kwartaal met 5,1 procent steeg. Dit had een positieve invloed op de winstcijfers, ondanks een vertraging in de levering van de serie Daytona Spéciale en in afwachting van de eerste leveringen van de nieuwe F80. Ferrari bevestigde zijn vooruitzichten voor het volledige jaar. Er wordt daarbij gewag gemaakt van een verwachte jaarwinst van minstens 2,72 miljard euro.

Sinds Ferrari op 9 oktober zijn Capital Markets Day had georganiseerd, verloren de aandelen van de constructeur bijna een vijfde van hun waarde. Vele investeerders bleken teleurgesteld over de financiële doelstellingen op lange termijn, waarbij Ferrari zich volgens hen te behoudend had opgesteld.

Ferrari leverde in het kwartaal 3.401 auto’s af. De afzet lag daarmee slechts 18 exemplaren hoger dan tijdens het derde kwartaal van vorig jaar. De verkopen in Europa, het Midden-Oosten en Azië stegen met 2 procent, terwijl de leveringen aan de Amerika’s onder invloed van de invoerheffingen in de Verenigde Staten met 2 procent daalden door de Amerikaanse invoerheffingen.

Volgens Tom Naryan, analist bij de Royal Bank of Canada, zal het aandeel van Ferrari de volgende periode waarschijnlijk een hoger rendement opleveren dan de meeste andere Europese autofabrikanten. Volgens hem kan het aandeel van Ferrari op middellange termijn een waarde van 460 euro halen, tegenover een actueel niveau van ruim 355 euro.