managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Nieuwsoverzicht

Posted by managing21 on juni 22nd, 2018

De Britse hoofdstad Londen krijgt volgende zomer een vloot van achtenzestig nieuwe klimaatneutrale dubbeldekbussen. Het eerste order voor zevenendertig exemplaren werd toegewezen aan de Britse busbouwer Alexander Dennis en de Chinese autogroep Byd Company. De bussen zullen worden ontworpen bij Alexander Dennis in Londen en het onderzoekscentrum van Byd in Shenzhen. De bussen zullen door elektriciteit worden aangedreven en zullen in het stadscentrum van Londen worden ingezet. De bussen zullen in Groot-Brittannië worden gebouwd. Transport for London, het openbaar vervoerbedrijf van de Britse hoofdstad, wil dat over twintig jaar al zijn bussen klimaatneutraal rijden.

De Duitse autogroep Volkswagen brengt de bouw van bussen en vrachtwagen onder in de nieuwe vennootschap Traton. De nieuwe onderneming wordt geleid door Andreas Renschler en zou mogelijk volgend jaar een belang van 25 procent naar de beurs kunnen brengen – De technologiegroep AgfaGevaert heeft bij de verkoop van zijn fotofilmdivisie AgfaPhoto veertien jaar aan geleden aan de Duitse investeerder Hartmut Emans correct verkocht. Dat heeft het Het Internationaal Arbritragehof van de Internationale Kamer van Koophandel (ICC) gemeld – Het modehuis Chanel heeft het voorbije jaar een omzet gerealiseerd van 9,62 miljard dollar. Dat betekende een stijging met 11 procent tegenover het jaar voordien. Er werd vooral in Europa en Azië groei opgetekend. De winst steeg met 18,5 procent tot 1,79 miljard dollar.

Het investeringsfonds Ergon Capital, onderdeel van de holding Groupe Bruxelles Lambert (GBL), heeft een meerderheidsbelang genomen in de Spaanse lenzenproducent Indo Optical. Financiële details over de transactie werden niet meegedeeld – Bij het Duitse cosmeticabedrijf Beiersdorf is het vertrek aangekondigd van chief executive Stefan Heidenreich. De topman had in principe nog een contract tot eind volgend jaar, maar beslist werd die overeenkomst niet te verlengen. Een reden voor het vertrek werd niet gegeven – De grootste banken van de Verenigde Staten zijn allemaal geslaagd voor de eerste fase van de stresstest die werd opgelegd door de Federal Reserve. Totaal werden vijfendertig grote financiële instellingen onderzocht, die samen 80 procent van de markt vertegenwoordigen.

Bij de Amerikaanse chipproducent Intel heeft chief executive Brian Krzanich ontslag genomen. Reden is een relatie die Krzanich in het verleden met een personeelslid van het bedrijf zou hebben gehad. Krzanich (58) wordt tijdelijk opgevolgd door financieel directeur Robert Swan – Het Belgische postbedrijf Bpost wil zich de volgende jaren meer op de pakketbedeling toespitsen. Dat heeft het bedrijf tijdens een investeerdersdag gemeld. Geraamd wordt dat de pakketbedeling over vijf jaar 60 procent van de totale omzet zal vertegenwoordigen – De Saudische investeerder SAB Holdings wil in Oostende het luxehotel Thermae Palace kopen, maar zou ook interesse hebben laten blijken voor de luchthaven en de Wellingtonrenbaan. Voor het renovatieproject van Thermae Palace zijn vooral de groepen Willemen en Thermae Palace kandidaat.

De groep Aveve neemt Eurotuin, een keten van tuincentra, over. Daarover hebben beide partijen een overeenkomst gesloten. Aveve neemt daarbij de winkels van Eurotuin in Ophasselt, Deinze en Merelbeke over. Het filiaal in Roeselare wordt gesloten – Griekenland krijgt na acht jaar opnieuw zijn financiële zelfstandigheid terug. Daarover hebben de ministers van financiën van de eurozone een akkoord gesloten. Er blijven nog wel een aantal voorwaarden. Griekenland heeft in totaal meer dan 270 miljard euro steun ontvangen – Burgers uit de Europese Unie die in Groot-Brittannië wonen, zullen ook na de brexit in het land kunnen blijven wonen. Wie minstens vijf jaar in het land woont, zal op een verblijfsvergunning kunnen rekenen. Wie korter in het land woont, kan een eenvoudige regularisatie aanvragen.

Het vertrek van Groot-Brittannië uit de Europese Unie zal het land 75.000 banen kosten. Dat heeft Mark Bolaet, een voormalig voorman uit het financiële district van Londen, gezegd. Ook moet volgens hem rekening gehouden met een verlies van 10 miljard pond fiscale inkomsten – De Franse staat overweegt alsnog zijn belang van ruim 14 procent in de luchtvaartgroep Air France-KLM te verkopen. Ook staatsdeelnemingen in telecombedrijf Orange en de auto-industrie worden mogelijk van de hand gedaan. Dat heeft de Franse zakenkrant Les Echos gemeld – De Nederlandse bierproducent Heineken neemt een minderheidsbelang in de Londense brouwerij Beavertown. Daardoor krijgt Beavertown 40 miljoen pond financiële middelen voor de bouw van een nieuwe brouwerij en het bezoekerscentrum Beaverworld.