Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on december 30th, 2018
De geplande uitbreiding van de tennisclub Wimbledon in Londen is een stap dichterbij gekomen. De bestuursleden van de Wimbledon Park Golf Club, de rechtstreekse buren van Wimbledon, hebben immers beslist hun terreinen aan de All England Lawn Tennis Club (AELTC), de eigenaars van de tennisclub, te verkopen. Er was een bod van 63,75 miljoen pond gedaan op de terreinen van de golfclub. Door het akkoord wordt de oppervlakte van Wimbledon verdrievoudigd. De uitbreiding maakt deel uit van het Wimbledon Master Plan, dat vijf geleden werd voorgesteld en dat de Engelse tennisclub moet helpen zich te handhaven tegenover zijn sectorgenoten in Frankrijk, Australië en de Verenigde staten.
De Antwerpse haven heeft tijdens dit jaar 235 miljoen ton goederen overgeslagen. Dat betekende een stijging met 5,1 procent tegenover vorig jaar. Daarmee laat de Antwerpse haven voor het zesde jaar op rij opnieuw een recordoverslag noteren – Dit jaar hebben 11,2 miljoen voertuigen van de Liefkenshoektunnel gebruik gemaakt. Dat betekende een stijging met 8 procent tegenover vorig jaar. Over een periode van drie jaar is het verkeer met twee miljoen wagens toegenomen. Tegenover twaalf jaar geleden is was er een verdubbeling – In de Verenigde Staten heeft investeerder Transform Holdco een bod van 4,4 miljard dollar gedaan om retailer Sears van het faillissement te redden. Transform wordt gecontroleerd door Eddie Lampert, voorzitter van Sears. Tegelijkertijd werd beslist een aantal winkels te sluiten.
De curator van de failliete Duitse luchtvaartmaatschappij Air Berlin heeft het voormalige moederbedrijf Etihad Airways voor de rechter gedaagd. Er wordt een schadevergoeding van 2 miljard euro geëist omdat Etihad een aantal gedane beloftes niet zou zijn nagekomen – De Russische regering heeft de verkoop van diamantverwerker Kristall goedgekeurd. De Russsische diamanproducent Alrosa had in april dit jaar aangekondigd Kristall te willen overnemen. Met de transactie hoopt Alrosa zijn aanbod verder te kunnen differenciëren – Shell heeft de verkoop van belangen in enkele ondernemingen in Nieuw Zeeland aan het Oostenrijkse concern Österreichische Mineralölverwaltung (OVM) afgerond. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 578 miljoen dollar.
De top van Oslo Børs heeft aangekondigd begin januari gesprekken te zullen voeren met Euronext over een mogelijke overname. Euronext heeft een bod van 625 miljoen euro op Oslo Børs en zou al zekerheid hebben minstens 50,6 procent van de aandelen te verwerven – Het Chinese online videoplatform Youku, eigendom van Alibaba, gaat content van de Amerikaanse National Football League (NFL) verspreiden. Daarover hebben beide partijen een akkoord gesloten. Het Amerikaanse football werkt voor merchandising in China al samen met Tmall, eveneens eigendom van Alibaba – In Koeweit heeft een man geprobeerd om met een drone drugs over de grens te smokkelen. De trafikant werd door de autoriteiten gearresteerd. Het onbemande vliegtuig bleek vier kilogram amphetamines en één kilogram cannabis.
Het Amerikaanse voedingsconcern Mondelez zal tegen midden volgend decennium nog uitsluitend met gerecycleerde verpakking werken. Daarvoor zal worden samengewerkt met gespecialiseerde partners. Dat heeft Mondelez gemeld – De Amerikaanse basketclub Phoenix Suns verhuist mogelijk naar Seattle of Las Vegas. Dat heeft Robert Sarver, eigenaar van de club, gezegd. Hij vindt in Phoenix van de autoriteiten onvoldoende medewerking te genieten bij de plannen voor de renovatie van de Talking Stick Resort Arena – Dubai International Airport heeft sinds zijn oprichting bij de start van de jaren zestig vorige eeuw meer dan één miljard reizigers ontvangen. Zeven jaar geleden haalde de luchthaven de kaap van 500 miljoen reizigers. Dubai is momenteel de derde drukste luchthaven van de wereld.
Het sociale netwerkbedrijf Twitter heeft een samenwerkingscontract gesloten met de Italiaanse voetbalclub AS Roma. Twitter zal onder meer live wedstrijden streamen, samen met interviews van spelers, trainingsbeelden en historische beelden uit de geschiedenis van de club – Volkswagen heeft een controlerend belang verworven in het digitale platform WirelessCar. De divisie wordt voor een bedrag van 122 miljoen dollar overgenomen van de Zweedse autobouwer Volvo. WirelessCar is gespecialiseerd in geconnecteerde mobiliteit – De Duitse voetbalclub Bayern München heeft een samenwerkingsakkoord gesloten met het ecommerce-concern Amazon. De Duitse club opent door de samenwerking een eigen online winkel. In eerste instantie is het platform alleen in Duitsland beschikbaar.