Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on april 5th, 2019
De Britse autobouwer McLaren Automotive, constructeur van sportwagens en supercars, wil in Bahrain een nieuw merkcentrum openen. Dat heeft McLaren gemeld. De McLaren Bahrain Tower zal worden ingeplant aan de ingang van het Bahrain International Circuit en zal een oppervlakte van 8.000 vierkante meter, gespreid over acht verdiepingen, krijgen. De nieuwe vestiging wordt verantwoordelijk voor de activiteiten van de groep in het Midden-Oosten, Afrika en Latijns-Amerika. Die regio omvat dertien retaillocaties in elf markten. McLaren verkocht vorig jaar 4.806 wagens. De nieuwe site is van de groep na het McLaren Technology Centre (MTC) and McLaren Production Centre (MPC) wereldwijd de grootste vestiging.
De Belgische bakkerijgroep Puratos onderzoekt of het mogelijk is om in de toekomst op de planeet Mars brood te bakken. Daarbij werkt het bedrijf samen met het European Space Agency (Esa) en diens collega’s Nasa uit de Verenigde Staten en Roscosmos uit Rusland – De modegroep Hennes & Mauritz (H&M) realiseert een verkoop van 2.700 euro per vierkante meter winkeloppervlak. Bij het begin van dit decennium was er nog sprake van 4.250 euro. Dat blijkt uit een rapport van Crédit Suisse. Met inbegrip van online activiteiten loopt de omzet op tot 3.400 euro – Het Amerikaanse kledingmerk Patagonia wil in de toekomst alleen nog aan duurzame bedrijven leveren. Dat geldt ook voor beursbedrijven die investeringen mogelijk maken in belangen die een negatieve impact hebben op de werknemers, het leefmilieu of de samenleving.
Vastgoedspecialist Montea, gespecialiseerd in logistieke activiteiten, heeft in Nederland een investering van 14,6 miljoen euro gepland. In Oss neemt het bedrijf een distributiecentrum over. In de buurt van Schiphol kocht Montea een terrein voor de bouw van een nieuw complex – Aan de crash van een Boeing 737 Max-8 van Ethiopian Airlines in maart dit jaar hadden de piloten geen enkele schuld. Dat heeft Dagmawit Moges, Ethiopisch minister van transport, gemeld. De piloten zouden de procedures van Boeing hebben gevolgd, maar konden het toestel niet redden – In de gemeente Frameries in Henegouwen rijst protest tegen de komst van een frietfabriek van de groep Clarebout Potatoes. De buurtbewoners zouden vrezen voor geuroverlast, geluidshinder, verkeersdrukte en een negatieve impact op het leefmilieu.
De Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM), de bouwheer van de Antwerpse Oosterweelverbinding, is omgedoopt tot Leefbaar Antwerpen door Innovatie en Samenwerking (Lantis). Dat heeft Ben Weyts, Vlaams minister van openbare werken, gemeld – Het West-Vlaamse textielbedrijf Sioen mag de volgende vijf jaar reddingsvesten leveren aan de Franse marine. Het contract heeft een waarde van 9,3 miljoen euro. Jaarlijks zal Sioen tienduizend reddingsvesten en overlevingspakken van zijn merk Mullion kunnen leveren – De Japanse groep Fujirebio gaat Colli-Pee, de urine-opvanger van het Antwerpse bedrijf Novosanis, verdelen. Fujirebio, eigenaar van Innogenetics, wil Colli-Pee gebruiken voor de verzameling van urinestalen voor onder meer de detectie van seksueel overdraagbare aandoeningen.
Het technologiebedrijf Sequana Medical, fabrikant van de alfapomp, heeft vorig jaar een omzet geboekt van 1 miljoen euro. Dat betekende een daling met 0,3 miljoen euro tegenover het jaar voordien. Het verlies liep op van 8,2 miljoen euro naar 14 miljoen euro – Op de beurs van Kopenhagen heeft het boorbedrijf Maersk Drilling zijn debuut gemaakt. De onderneming, waarvan de waarde geraamd wordt op 3,6 miljard dollar, werd van de Deense maritieme groep AP Moller-Maersk afgesplitst. Maersk Drilling levert boordiensten aan oliebedrijven – Dennis Muilenburg, topman van vliegtuigbouwer Boeing, heeft zijn verontschuldigingen aangeboden voor de recente dodelijke crashes met twee vliegtuigen van het type B737 Max-8 in Ethiopië en Indonesië. Muilenberg zei wel het vertrouwen in het type te behouden.
Japan Display zal later dit jaar van start gaan met de levering van oledschermen voor de Apple Watch. Dat hebben een aantal bronnen gemeld. Het Japanse bedrijf was eerder ook al een van de grootste leveranciers van lcd-panelen voor de iPhones van Apple – Automaker Tesla heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar een productieniveau van 77.100 exemplaren gehaald. Dat was een daling met bijna 11 procent tegenover het laatste kwartaal vorig jaar. De leveringen vielen met 31 procent terug tot 63.000 eenheden – Het Italiaanse financiële groep UniCredit bekijkt de mogelijkheden van een overnamebod op zijn Duitse collega Commerzbank. De Italiaanse groep zou zijn bod lanceren indien gesprekken over een fusie tussen Commerzbank en Deutsche Bank geen resultaten zouden opleveren.