Polen bekeert zich tot e-commerce
Posted by managing21 on november 14th, 2006
De Poolse e-commerce gaat de volgende drie jaar een groei kennen van driehonderd procent. Dat stelt The Warsaw Business Journal. Tegen het eind van dit decennium zal de Poolse e-commercemarkt volgens de krant immers een omzet halen van vier miljard euro. Vorig jaar bedroeg die omzet 1,1 miljard euro.Â
Het grootste gedeelte van de Poolse e-commerce bestaat uit online veilingen, vooral op de website Allegro. Maar The Warsaw Business Journal stelt dat Poolse bedrijven zich volop op het internet aan het werpen zijn en daarbij de modellen van het westen overnemen. Zo is de combinatie van een fysieke winkel en een website bijzonder populair aan het worden.
Een voorbeeld daarvan is volgens de krant de Poolse boekhandel Empik, die nu ook een online winkel heeft opgericht. “Maar het model wordt ook in de tegenovergestelde richting gebruikt,” aldus nog The Warsaw Business Journal. “De online boekhandel Merlin.pl heeft twee fysieke winkels geopend en het online reisbureau Travelplanet.pl heeft negen winkels, die samen goed zijn voor 26 procent van de omzet van het bedrijf.
Daarnaast worden ook online supermarkten, zoals Frisco.pl, steeds populairder.