managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Marketing voor twintig procent verspilling

Posted by managing21 on februari 8th, 2007

Het bedrijfsleven verspilt jaarlijks miljarden door verkeerd afgestelde marketing-campagnes. Dat blijkt uit een studie van Scan International waarbij aan marketingbureaus bevraagd werden over hun opdrachtgevers. De studieresultaten voor de Nederlandse en Frankrijk zijn al bekend. Later volgen ook nog de cijfers over Belgie, Engeland, Spanje en de Verenigde Staten.

Volgens Scan International zou het Nederlands bedrijfsleven jaarlijks twee tot drie miljard euro verspillen omdat opdrachten aan marketing-communicatiebureaus niet goed is afgesteld. “Vaak is de doelstelling al te ambitieus of slecht onderbouwd,” aldus de onderzoekers. “Bovendien geven ze ook onvoldoende informatie over hun product of markt.”

In Nederland werd meer dan een derde van de opdrachtgevers als zwak bestempeld. Ook kreeg een grote gedeelte een onvoldoende voor het aansturen van het bureau. Daarnaast wordt ook gewag gemaakt van een gebrek aan interesse in de resultaten en een kosten-batenanlyse. “In Nederland wordt jaarlijks 11 miljard euro besteed aan reclame en sponsoring,” aldus de krant Telegraaf. Rond de 20 procent daarvan zou dus weggegooid geld zijn.