Steeds meer mobiele malware-aanvallen
Posted by managing21 on februari 15th, 2007
Mobiele operatoren worden steeds meer geconfronteerd met malware-aanvallen en ze moeten dan ook steeds meer tijd en geld investeren om deze aanvallen af te weren of de opgelopen schade te herstellen. Dat blijkt uit een rapport van beveiligingsspecialist McAfee. Maar toch blijkt een groot aantal operatoren volgens McAfee relatief weinig te doen om zich tegen aanvallen te verdedigen.
“Vooral de voorbije drie maanden heeft het mobiele malware-fenomeen een opmerkelijke groei gekend,” aldus McAfee. “Van alle mobiele operatoren die met malware geconfronteerd werden, was bijna de helft de voorbije drie maand slachtoffer van een aanval. Bovendien hebben twee keer zoveel operatoren in 2006 een bedrag van meer dan 200.000 dollar moeten investerin in mobiele veiligheid dan het jaar voordien.”
Het magazine Telecoms.com stelt dat McAfee één van de eerste is die het fenomeen heeft bestudeerd. “Het rapport maakt duidelijk dat mobiele operatoren nu al de impact van mobiele bedreigingen op de consumenttevredenheid en de netwerkkwaliteit voelen en steeds meer bezorgd zijn om de mogelijke impact op hun merk en het succes van hun nieuwe diensten,” wordt er opgemerkt.
Uit het onderzoek komt naar voor dat 83 procent van alle mobiele operatoren al met bedreigende malware is geconfronteerd. “Volgens 29 procent van de operatoren heeft dit vooral negatieve gevolgen voor de consumenttevredenheid, veel meer dan de inkomsten worden geraakt,” aldus McAfee. “Tachtig procent noemt de impact op public relations of hun merk als een grote bron van bezorgdheid.”
Maar ook het verlies aan geloofwaardigheid en de betrouwbaarheid van de diensten baren de operatoren zorgen. “Vele operatoren vinden veiligheidsmaatregelen dan ook belangrijk, maar amper één op drie zet ook daadwerkelijke stappen om zijn veiligheid te verhogen,” stipt Telecoms.com aan. Toch stelt 85 procent van plan te zijn om de veiligheidsmaatregelen op te drijven.