Nieuwsoverzicht
Posted by managing21 on maart 1st, 2007
Swiss Reinsurance, de grootste herverzekeraar ter wereld, heeft vorig jaar een recordwinst geboekt van 4,6 miljard frank (2,9 miljard euro). Dat is een verdubbeling van de nettowinst ten opzichte van een jaar eerder. Dat heeft het bedrijf bekend gemaakt. De premie-inkomsten van Swiss Re stegen met ongeveer 10 procent tot 29,5 miljard frank (18,3 miljard euro). Net als zijn kleinere rivaal, het Duitse Münchener Rück, had de herverzekeraar minder claims voor natuurrampen te verwerken. Verder kon het concern profiteren van extra inkomsten en kostenbesparingen na de overname van de herverzekeringstak van General Electric voor 7,4 miljard dollar begin vorig jaar. Swiss Re maakte tevens bekend tot 6 miljard frank (3,7 miljard euro) eigen aandelen te gaan inkopen.
De Waalse Oxfam-afdeling haalt in zijn jongste campagne het positieve imago van Ikea onderuit. “De Zweedse meubelgigant wordt gezien als een icoon van ethisch en verantwoordelijk ondernemen, maar onderzoek bij zijn leveranciers, wijst uit dat Ikea niet zo sociaal bewogen is als het laat uitschijnen,” aldus Oxfam. Ikea heeft een eigen gedragscode, IWAY genaamd, waarin de Zweedse keten zich engageert voor sociale en ecologische normen. “In werkelijkheid is er geen onafhankelijke controle op die gedragscode. Wij zijn dus zelf naar India, Bangladesh en Vietnam getrokken om er de arbeidsomstandigheden bij de leveranciers van Ikea te controleren.” De organisatie stelde enkele zware inbreuken vast op IWAY en op de wetgeving. Zo moeten de arbeiders er gemiddeld 80 tot 90 uur per week werken, zijn er systematische vertragingen bij het uitbetalen van de lonen, worden overuren niet volgens het wettelijke barema betaald en is er in deze landen vaak geen effectieve erkenning van het recht op vereniging of op collectieve onderhandelingen.
Tijdens hun vakantie hebben Nederlanders het meeste heimwee naar hun huisdier. Op de tweede plaats staat de computer, gevolgd door de eigen krant, het Nederlands ontbijt en de televisie. Dat blijkt uit het boek ‘Het is hier geweldig…’ van de Nederlandse auteur Raph Schouten. Hij stelt verder dat Nederlanders zich tijdens hun vakantie het meest ergeren aan het rijgedrag van hun landgenoten. De Fransen staan op de tweede plaats. Ook is de vraag gesteld welke nationaliteit de meest irritante toerist is. Hier staan de Nederlanders op de tweede plaats, terwijl de Engelsen en Russen stevig aan kop staan. Verder hebben Nederland en België de mooiste vrouwen (34 procent), op ruime afstand gevolgd door Scandinavië (19 procent), terwijl de Nederlandse mannen de koppositie moeten delen met de Italiaanse macho’s als het om uiterlijk vertoon gaat.
Kantoormedewerkers in heel Europa zetten hun carrière, persoonlijke reputatie en soms zelfs het hele bedrijf regelmatig op het spel door vertrouwelijke documenten te laten slingeren op de printer. Dit blijkt uit onderzoek van printerfabrikant Lexmark. Bijna tweederde (64 procent) van de respondenten heeft toegegeven minimaal één keer vertrouwelijke documenten op de printer te hebben laten slingeren of documenten van anderen te hebben gevonden. Acht van de tien respondenten (78 procent) geeft aan zich zorgen te maken over de veiligheid van de vertrouwelijke documenten die zij uitprinten. Het onderzoek toont dat niet-werkgerelateerde persoonlijke informatie het meest op de printer wordt teruggevonden. Van de ondervraagden geeft 53 procent aan persoonlijke informatie te hebben gevonden of te hebben achtergelaten.
De gangbare veronderstelling dat zakelijke rijders niet merkentrouw zijn, is niet waar, blijkt uit cijfers van RDC Datacentrum. Ze zijn zelfs meer trouw aan een merk dan particulieren. Van de particuliere autobezitter zegt gemiddeld 58,4 procent de volgende keer hetzelfde merk te kopen, bij zakelijke rijders is dit 59,5 procent. De merkentrouw van particulieren is ten opzichte van 2005 gedaald met twee procent, die van zakelijken gestegen met 0,6 procent. Bij de eigen-autobezitters zijn Toyota-rijders het meest merkentrouw (76 procent), bij zakelijke rijders zijn dat Lexus-rijders (85,7 procent).
Veelvuldig luisteren naar popmuziek kan leiden tot vroegtijdige seksuele betrekkingen. Dat zegt de Amerikaanse onderzoekster Amy Strachman van de universiteit van Californië in Los Angeles. Gemiddeld luisteren jongeren tussen 1,5 en 2,5 uur per dag naar muziek, de muziek van videoclips op televisie niet meegerekend. Seksuele thema’s komen in veel nummers aan bod. Uit het onderzoek bleek dat jongeren die na één jaar meer seksueel degraderende inhoud beluisterden dan bij het begin van de studie, een grotere kans maakten om nadien seksuele betrekkingen te hebben en ook naar meer gevorderde niveaus van niet-coïtaal seksueel gedrag evolueerden. Blootstelling aan niet-degraderende seksuele inhoud daarentegen bleek geen verband te houden met veranderingen in het seksueel gedrag. De Amerikaanse onderzoekers trekken hieruit de conclusie dat liederen beluisteren met een degraderende inhoud bij adolescenten verbonden is met een reeks seksuele activiteiten, terwijl dat niet het geval is met teksten die niet seksueel degraderend overkomen.
De Britse kroonprins Charles is geen fan van de fastfoodketen McDonald’s. Dat bleek tijdens een bezoek aan een diabetescentrum in de Verenigde Arabische Emiraten. De prins liet daar verstaan dat een verbod op fastfoodketens mee zou kunnen helpen om het diabetesprobleem aan te pakken. Volgens een woordvoerster van het Britse koninklijke huis wou de prins enkel gezonde voeding aanmoedigen en het belang onderstrepen van een evenwichtig eetpatroon, vooral voor kinderen. McDonald’s noemt het commentaar van de Britse prins teleurstellend en vindt dat de prins duidelijk niet mee is met zijn tijd. Andere en jongere Britse royals zouden na een bezoek aan McDonald’s volgens de fastfoodketen een moderner beeld hebben gekregen van het bedrijf. Van activisten voor gezonde voeding kreeg Charles’ uitspraak dan weer wel bijval.
De kans dat België en Nederland in 2018 het WK voetbal mogen organiseren, is weer wat kleiner geworden. Volgens Fifa-baas Sepp Blatter is het dan de beurt aan een land uit Noord-Amerika om het vierjaarlijkse evenement te mogen organiseren. Ook Engeland wil in 2018 het WK organiseren. “Het is niet zeker dat het WK in 2018 naar Europa komt,” waarschuwde Blatter. “Volgens het rotatiesysteem is het de beurt aan Noord-Amerika. De Verenigde Staten, Mexico en Canada kunnen de organisatie van een WK voetbal aan. Als Amerika met Zuid-Amerika als één entiteit wordt gezien, gaat het WK naar Azië.” Blatter stelde echter ook dat het Uitvoerend Comité van de Fifa in december moet beslissen of het rotatiesysteem voor alle continenten geldt. Europa heeft in dat Uitvoerend Comité 8 van de 24 stemmen. Als het nog vijf leden kan overtuigen, komt het aan een meerderheid en kan het alsnog het WK 2018 opeisen.
Exact 905.188 wagens rolden er vorig jaar van de band bij Audi, een stijging van ruim negen procent. Dat resulteerde in een nettowinst van ruim 1,3 miljard euro, goed 63 procent meer dan de 824 miljoen euro in 2005. De omzet steeg met zeventien procent tot ruim 31 miljard euro. Door de goede resultaten trok Rupert Stadler, de nieuwe topman van Audi, de vooruitzichten voor zijn merk op. Tegen 2015 moet Audi volgens hem 1,5 miljoen wagens kunnen slijten. Om dat mogelijk te maken zullen er zo’n achttien nieuwe types gelanceerd worden. Het totale productenpalet zal dan op veertig verschillende modellen afklokken. Voor dit jaar staan intussen al de TT Roadster, de A5 coupé en de R8 sportwagen op het programma. In zijn thuisland Duitsland heeft Audi nu een marktaandeel van 7,6 procent, het beste sinds 1981, maar de grootste verkooptoename mocht Rupert Stadler in China noteren. Zo’n 82.000 Chinezen ondertekenden een bestelbon. Dat is een stijging met bijna veertig procent.
De Europese Unie zal in de toekomst over een veterinair crisisteam beschikken. De groep zal bestaan uit deskundigen uit de diverse lidstaten, die in epidemieën bij dieren, zoals vogelgriep, zijn gespecialiseerd. De Europese Commissie zette dinsdag het licht op groen voor de oprichting van het crisisteam. Nu reeds stuurt de Europese Unie bij herhaling specialisten naar lidstaten of landen die met grootschalige dierenepidemieën werden geconfronteerd. In 2006 was dat ondermeer het geval voor Turkije, Roemenië, Oekraïne, Bulgarije en Egypte. Ze werden allemaal met het vogelgriepvirus H5N1 geconfronteerd. Volgens de EU-Commissie krijgt een praktijk die reeds geruime tijd was ingeburgerd, nu een soliede wettelijke basis. Het gaat volgens woordvoerder Philip Tod om het formaliseren en beter organiseren van een praktijk, die in het verleden haar nut heeft bewezen.