managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Webdesign kent een grote groei

Posted by managing21 on april 17th, 2007

Webdesign wordt voor bedrijven een steeds grotere prioriteit. Dat blijkt uit een onderzoek van Forrester Research. Deze evolutie zorgt er volgens de onderzoekers voor dat steeds grotere bedrijfsbudgetten geïnvesteerd worden in webdesign en meteen een grote markt opent voor interactieve designbureaus. Die vraag zal volgens Forrester Research in de toekomst alleen nog maar toenemen.

“De centrale rol van het internet als informatiebron heeft van webprojecten volgens Forrester Research een centrale strategische prioriteit gemaakt bij vele bedrijven,” aldus het magazine AdWeek. “De sector van de interactieve designbureau’s heeft zijn omzet dan ook met minstens twintig procent zien stijgen. De grootste bedrijven realiseerden zelfs een omzetgroei van ruim veertig procent.”

Door die groeiende vraag krijgen de interactieve designbureaus volgens Forrester Research dan ook af te rekenen met een tekort aan geschoolde medewerkers, zowel op het gebied van copywriting als op het vlak van account management. Bovendien wordt de sector geconfronteerd met een grondige consolidatiebeweging, waarbij grote onafhankelijke spelers zoals Digitas worden opgeslorpt door grote holdings.”