managing21.be

Managing21: een blik op het heden en de toekomst van de economie.

Singapore wordt belangrijke luxebestemming voor superrijken

Posted by managing21 on juni 25th, 2025

De Aziatische stadstaat Singapore wordt voor de superrijken steeds vaker een luxebestemming. Dat blijkt uit een rapport van de luchtvaartgroep Vista Global uit Dubai over de reistrends in Azië. De unieke mix van Aziatische culturen en de status als internationaal zakencentrum maken van Singapore volgens het rapport een ideale toegangspoort voor de hedendaagse wereldreiziger.

In Azië is Singapore voor de superrijken de belangrijkste bestemming geworden. “Zowel op het gebied van burgerluchtvaart, charters, cruises als algemene welvaart, maakte Singapore de voorbije periode een duidelijke opgang”, benadrukte Amy Yang, vice-president marketing bij Vista Global, in een commentaar op het rapport. “Hierdoor neemt ook de wereldwijde invloed van Singapore verder toe. Met een stijgende interesse in bleisure-travel, waarbij zaken en vrije tijd naadloos in elkaar overlopen – behoort Singapore consequent tot de topbestemmingen voor de klanten van Vista.”

“De welvaart in Zuidoost-Azië is in belangrijke mate geconcentreerd in Singapore, waardoor de stadstaat het belangrijkste luxecentrum van de regio is geworden”, wordt in het rapport aangevoerd. “Het voorbije jaar hebben meerdere grote evenementen een aanzienlijke groep vermogende particulieren naar Singapore gelokt. De Formule 1 Grand Prix van Singapore zag het lokale vliegverkeer met 168 procent toenemen ten opzichte van het dagelijkse gemiddelde. De Eras Tour van de Amerikaanse popzangeres Taylor Swift, die Singapore als enige bestemming in Zuidoost-Azië had, zorgde voor een groei van 362 procent.”

Opgemerkt wordt dat ook de zeilsport in Singapore een sterke groei laat optekenen. De regio herbergt vierduizend jachten en boten die in acht watersportclubs en jachthavens langs de kust liggen. Het Singapore Yachting Festival viel samen met een toename van bijna 50 procent in het dagelijkse vliegverkeer. “De toenemende populariteit van de zeilsport heeft zich ook vertaald in een toename van aankopen in de luxesector in het algemeen”, merken experts op.

Groeiende interesse

“Verwacht wordt dat Asia-Pacific ongeveer 47,5 procent zal vertegenwoordigen van de wereldwijde groep superrijken die tussen 2025 en 2028 ontstaat”, betoogde Christine Li, hoofd onderzoek Asia-Pacific bij de vastgoedgroep Knight Frank, in een commentaar op de studie. “Family offices tonen een groeiende interesse in toplocaties als een aantrekkelijke combinatie van stabiele inkomsten en potentieel voor kapitaalgroei.”

“Het vertrouwen in toplocaties in Singapore wordt nog onderstreept door de aanzienlijke transacties die superrijken in commercieel vastgoed in de regio laten optekenen. Deze combinatie van strategische diversificatie, verwachtingen voor waardestijging op lange termijn en aanhoudende investeringen met een hoge waarde verstevigt de positie van Singapore als een topbestemming voor geavanceerd kapitaal.”

Terwijl andere nabijgelegen regio’s, zoals China, een stagnatie in de verkoop van luxegoederen hebben doorgemaakt, genieten andere bestemmingen in Zuidoost-Azië bij de rijkste inkomenscategorieën een toenemende populariteit. Onder meer wordt gewezen op de stad Kuching in Maleisië, die wordt omgeven door weelderige regenwouden en reservaten voor orang-oetans en daardoor een groeiende aantrekkingskracht uitoefent op de groep ecotoeristen. Om gelijkaardige redenen kan ook Sorong in Indonesië, dat toegang biedt tot een aantal bijzondere zeereservaten, van een sterke interesse getuigen.

“De Malediven, Bali en Phuket zijn eveneens in opkomst”, werpen experts op. “De sterke toename van de populariteit van Phuket wordt aan de lancering van de televisiereeks The White Lotus toegeschreven. In Da Nang in Vietnam dragen de dominante luxe resortindustrie en uitgebreide mogelijkheden voor fine dining in grote mate bij aan de bloeiende culinaire toerismemarkt in de regio. Ondertussen kende Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, vorig jaar de snelst groeiende woningprijzen ter wereld, wat mogelijk wijst op een nieuwe opkomende luxemarkt nu de economie van het land, ondanks de politieke instabiliteit, een groei laat optekenen.”